• Google+

НАБУ: Середня закредитованість працюючого українця - 40%

14 мая 2013 г. — НАБУ

За даними державної служби статистики, у 2012 році середній обсяг наявного річного доходу на 1 громадянина по країні становив 23,9 тисяч гривень.

У Києві цей показник перевищує середньодержавний більше, ніж удвічі, в Донецькій області – на 15%, в Дніпропетровській – на 14%, в Київській та Запорізькій областях -- на 9% та 8% відповідно. Найнижчий рівень наявного доходу на душу населення був у Закарпатській, Тернопільській та Чернівецькій областях, що пов'язано з особливостями господарських відносин в даних регіонах, повідомляє прес-служба Незалежної асоціації банків України.

Дещо схожою є ситуація й на регіональному депозитному ринку. Так, станом на 1 квітня 2013 року, в столичному регіоні обсяг депозитів фізичних осіб у розрахунку на 1 мешканця в 3,4 рази перевищує середній показник по країні (8,6 тис. грн.). В Одеській, Харківській, Львівській, Запорізькій, Дніпропетровській областях та в Криму цей показник є наближеним до загальнодержавного рівня, а в західних регіонах та Житомирській і Кіровоградській областях він не перевищує 4 тис. грн.

Разом з тим, столичний та промислові регіони також є лідерами за обсягом кредитів фізичних осіб в розрахунку на 1 мешканця. За даними НБУ, на початок квітня 2013 року обсяг кредитів на 1 мешканця в столичному регіоні перевищує 16 тис. грн., в Одеській області становить приблизно 6 тис. грн., в Дніпропетровській і Харківській областях – 4,4 тис. грн. та 3,6 тис. грн. відповідно.
Рівень закредитованості населення (відношення заборгованості за кредитом на 1 особу до реального наявного річного доходу на 1 особу) в Києві та області становить близько 40%, в Одесі - 28%. Найнижчим цей показник є у Чернігівській, Сумській та Луганській областях (по 8%), а також у Черкаській, Тернопільській, Рівненській, Полтавській, Кіровоградській та Вінницький областях (по 9%). Середнє значення показника по країні становить 17%, а при його розрахунку не за загальною кількістю жителів, а за кількістю працюючих, він наближається до 40%.

Доходи населення за регіонами продовжують зростати, Так, у 2012 році реальний наявний дохід у розрахунку на одну особу в середньому по країні зріс на 9,7%.

На думку НАБУ, зростання доходів громадян в більшості областей України на тлі помірного рівня закредитованості мешканців окремих регіонів створює передумови для розвитку роздрібного банківського бізнесу за межами столиці.

Довідково: Наявний дохід населення - максимальний обсяг грошових доходів, які призначені для використання домашніми господарствами на придбання споживчих товарів та оплату послуг. Вони включають оплату праці, прибуток, змішаний доход, сальдо доходів від власності, соціальні допомоги, інші одержані поточні трансферти в грошовій формі за виключенням сплачених, зокрема поточних податків на доходи та майно. Реальний наявний доход населення - це наявний доход, який скоригований на індекс споживчих цін.

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет