• Google+

Щодо оцінки економічного стану України (серпень 2010 року)

16 сентября 2010 г. — Национальный Банк Украины

Зростання Індексу виробництва базових галузей (ІВБГ) в серпні прискорилось до 2% в річному вимірі (1.4% в липні), однак залишається одним з найнижчих в поточному році.

Зростання за 8 місяців уповільнилось до 5.8% (6.5% за 7 місяців).

Внаслідок несприятливих погодних умов відбулось суттєве зменшення врожайності зернових (-13.9% за 8 місяців), що спричинило зниження обсягів рослинництва в січні-серпні на 10% в порівнянні з відповідним періодом минулого року (-5.7% за 7 місяців).

При стабільному розвитку тваринництва (+3.1%) обсяги сільськогосподарського виробництва за 8 місяців скоротились на 4.1%, що мало негативний внесок у приріст ІВБГ на рівні 3.8 в.п.

З іншого боку, аномально висока температура повітря обумовила збільшення споживання електроенергії (її виробництво в річному вимірі прискорилось з 3.8% в липні до 13.8% в серпні, за виключенням сезонного фактору зростання становило 7.8%) та продукції харчової промисловості. Завдяки прискоренню зростання виробництва безалкогольних напоїв внесок харчової промисловості у приріст промислового виробництва збільшився з 0.9 в.п в липні до 1.6 в.п. в серпні.

Вперше з березня 2008 року в серпні поточного року відбулось зростання обсягу будівельних робіт в річному вимірі – за нашими оцінками, на рівні 1.2%. Покращення ситуації в першу чергу відбулось завдяки збільшенню державного фінансування, спрямованого зокрема на будівництво мостів в Запорізькій області, метрополітену – в м. Дніпропетровськ та автомобільних шляхів – в Донецькій області.

Уповільнення зростання реальної заробітної плати призвело до зниження рівня споживчого внутрішнього попиту. За даними Міжнародного центру перспективних досліджень, споживчі настрої населення погіршуються другий місяць поспіль.

Зростання обсягу наданих послуг в річному вимірі в липні уповільнилось до 2% (7.7% в червні), зростання обсягу роздрібної торгівлі, за нашими оцінками, в серпні становило
7.9% порівняно з 12.8% в серпні.
Експрес-оцінка опублікована на веб-сторінці НБУ.

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет