• Google+

ЗАЯВА Президента АУБ про черговий прояв владної безвідповідальності – тепер з боку НБУ

14 февраля 2009 г. — АУБ

Конституція України гарантує захист державою рівних прав усіх суб'єктів права власності і господарювання та захист конкуренції у підприємницькій діяльності.
Керівництво ж НБУ демонструє різне ставлення та неоднакові вимоги для різних банків. Дійшло до інтерв'ю, у яких один з керівників НБУ заявляє, що НБУ не буде «підтримувати» одні банки, а інші буде. Чиє це рішення? На якій правовій основі стоїть таке рішення НБУ? Цей керівник НБУ керується Конституцією України чи особистими (або кимось нав'язаними) переконаннями?
В АУБ пам'ятають слова п.Стельмаха, що у ставленні до банків треба керуватися принципом розподілу банків не на великі та малі, а на ефективно працюючі, платоспроможні та збиткові (нежиттєздатні) установи. А тепер?
Будь-який банк – це не локальна фірмочка, а частина української економіки та частина суспільства. Чому окрему частку цього сегменту української економіки і суспільства НБУ вважає другосортною? На якій підставі?
Малий і середній бізнес, той “середній клас” про який всі політики так турбуються на словах, є, здебільшого, клієнтами малих і середніх банків. Ці банки так само відносяться до малого і середнього бізнесу. НБУ прийняв рішення створювати штучні проблеми для цього сегменту української економіки? Це його політика? Це політика уряду? Чи чия?
У багатьох країнах світу для виходу з кризи основна ставка робиться на підтримку малого та середнього бізнесу, як рушійну силу стабілізації економіки. Вихід з економічної кризи в Україні без опори на малий і середній бізнес неможливий. В НБУ цього не знають?
НБУ знає, які банки краще виконують економічні нормативи. Знає з досвіду криз в інших країнах, які банки краще переносять кризові навантаження. Він знає, що 15-річний і більше досвід роботи невеликих колективів банків – то є надбання всієї країни, що з таких колективів згодом можуть постати потужні фінустанови. Знає і робить шкоду країні і державі. Чому?
Чим можна пояснити ставлення чиновника НБУ до підприємств і вкладників, що обслуговуються в малих і середніх банках, як до суб`єктів другого сорту?
Це ще один приклад соціальної безвідповідальності влади, на цей раз – монетарної.
АУБ вимагає рівних умов для всіх банків при виконанні нормативів, у доступі до рефінансування, до інших форм допомоги банкам.
Вимоги НБУ щодо додаткової капіталізації мають стосуватися виключно банків, які порушують нормативи адекватності капіталу, а не стимулювати штучне укрупнення малих і середніх банків шляхом об'єднання і поглинання.
Асоціація українських банків різко засуджує безвідповідальні дії керівництва НБУ, направлені на дестабілізацію національної банківської системи і вимагає негайного спростування згаданої заяви керівництва НБУ.

Олександр Сугоняко
Президент Асоціації українських банків

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет