• Google+

АУБ домоглася відхилення законопроекту, через який банки не могли б надавати кредити під заставу житла

22 июня 2012 г. — АУБ

Асоціація українських банків домоглася, аби Верховна Рада України не прийняла у першому читанні законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження» (№ 9124).

У разі прийняття цього законопроекту банкам було б невигідно використовувати інструмент застави житла чи земельної ділянки для забезпечення кредитів. Зокрема, законопроектом пропонувалося внести до статей 52, 63 Закону України «Про виконавче провадження» зміни, якими встановлюється заборона на звернення стягнення на житло боржника та земельну ділянку, на якій воно розташоване.

Виступаючи проти прийняття цього законопроекту, Голова Ради АУБ, народний депутат України Станіслав Аржевітін з трибуни Верховної Ради наголосив, що усі погоджуються із необхідністю захисту від примусового виселення власників житла та членів їх сімей у разі, якщо вони не мають іншого житла. Водночас, запропонована редакція законопроекту викликає значні застереження в контексті практичного запровадження його положень.

Так, на даний час законодавством встановлений механізм застосування примусового виселення боржників державою. Даний законопроект такий механізм скасовує та встановлює заборону звернення стягнення на житловий будинок чи квартиру, в якому фактично проживає боржник. На практиці це може призвести до неможливості встановлення, чи є це дійсно єдиним житлом боржника, та інших пов'язаних з цим питань.

Як наголошують в АУБ, у разі прийняття такого законопроекту банки перестануть використовувати інструмент застави житла чи земельної ділянки для забезпечення кредитів. Як наслідок, жодний українець не отримає кредит і не скористається своїм законним правом на свій розсуд розпоряджатися своїм власним майном.

Також законопроект позбавляє самих боржників, на майно якої звертається стягнення, і які мають житло значно більшого розміру, ніж норма жилої площі, визначена відповідно до ст.48 Житлового кодексу УРСР, погасити стягнення та переселитися в житло меншого розміру.

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет