• Google+

Профільний Комітет ВРУ підтримав позицію АУБ щодо неправомірності вимог податкових органів

28 ноября 2011 г. — АУБ

Голова парламентського Комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Віталій Хомутиннік підтримав позицію Асоціації українських банків та направив до Державної податкової служби України (ДПСУ) лист щодо застосування положень Податкового кодексу України в частині врахування в 2011 р. від’ємного значення об’єкта оподаткування, яке склалося за розрахунками об’єкта оподаткування за підсумками попереднього звітного року.

Як зазначається у листі, «Комітет розглянув порушені питання та проаналізував норми законодавства щодо права платників податку на перенесення від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на наступні звітні періоди і повідомляє», що «аналіз зазначених норм свідчить про те, що п. 3 підр. 4 Розд. ХХ «Перехідні положення» Кодексу не містить заборони на врахування у 2011 р. та 2012 рр. збитків, які виникли до 01.01.2011 р., а отже, такі збитки повинні враховуватись у складі витрат поточних податкових періодів наростаючим підсумком до повного погашення від»ємного значення».

Нагадаємо, що Президент АУБ Олександр Сугоняко у жовтні цього року звернувся до Прем`єр-міністра України Миколи Азарова та до Голови профільного парламентського Комітету Віталія Хомутинніка щодо необхідності приведення згаданих вимог Державної податкової служби України (ДПСУ) у відповідність до положень Податкового кодексу України. Як повідомлялося в листі АУБ, податкова служба в своїх листах-роз’ясненнях вважає неправомірним відображення у податкових деклараціях з податку на прибуток за другий квартал 2011 р. від`ємного значення об`єкта оподаткування, отриманого у попередні роки. Разом з тим, наголошував Президент АУБ, така позиція ДПСУ суперечить як нормам Податкового кодексу, так і суті проведеної Урядом податкової реформи, порушує конституційні права платників податків та погіршує їх фінансовий стан.

В АУБ відзначають, що питання правомірності врахування платниками податку на прибуток непогашеного від`ємного значення об`єкта оподаткування попередніх років у деклараціях за другий квартал 2011 року, законодавчо врегульовано. А вимоги щодо необхідності керуватися при сплаті податків не нормами чинного законодавства, а листами ДПСУ, є неправомірними. Тому АУБ зверталась до Кабінету міністрів України та профільного парламентського Комітету з проханням сприяти відкликанню вищезгаданих листів ДПСУ, які не відповідають суті проведеної Урядом податкової реформи і не сприяють поліпшенню інвестиційного клімату в країні.

В Асоціації українських банків позитивно оцінюють лист профільного банківського Комітету ВРУ до ДПСУ, в якому чітко визначено, як ДПСУ має правильно тлумачити і застосовувати норми Податкового кодексу України у вищезазначеному питанні.

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет