• Google+

АУБ наполягає на відтермінуванні відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних

26 декабря 2011 г. — АУБ

Асоціація українських банків звернулася до Верховної Ради України з обґрунтуванням необхідності ухвалити до 1 січня 2012 року проект закону, який переносить термін введення в дію Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних».

Мова йде про відповідні проекти законів України за реєстраційними номерами 9624 та 9624-1, покликані вирішити проблему масового притягнення до відповідальності після 1 січня 2012 володільців баз персональних даних (об’єднань громадян, підприємницьких та непідприємницьких товариств, установ та юридичних осіб, створених в інших формах, встановлених законом) з незалежних від них причин.

Зокрема, на даний час відсутнє належне правове регулювання на рівні підзаконних актів, яке б унормовувало весь процес підготовчої роботи, який передує реєстрації баз даних. Не існує територіальних органів або регіональних представництв Державної служби України з питань захисту персональних даних, що ускладнює отримання свідоцтва.

Крім того в АУБ вважають, що і сам Закон України «Про захист персональних даних» необхідно суттєво доопрацювати. Зокрема, чинна редакція закону не повною мірою виконує покладенні на нього завдання з належного захисту персональних даних, натомість значно ускладнює ведення підприємницької та суспільної діяльності. За участі АУБ підготовано пропозиції щодо вдосконалення законодавства України про захист персональних даних, які були передані на розгляд суб’єктам законодавчої ініціативи.

АУБ закликає усіх зацікавлених осіб направити відповідні звернення Голові Верховної Ради України В.Литвину для ініціювання ним включення до порядку денного та винесення на голосування до 1 січня 2012 року одного з названих вище законів.

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет