• Google+

АУБ та АКБУ пропонують законодавчо врегулювати ринок колекторських послуг

12 января 2012 г. — АУБ

Асоціація українських банків та Асоціація учасників колекторського бізнесу в Україні звернулися до Верховної Ради України із проханням відхилити законопроект “Про заборону надання колекторських послуг щодо фізичних осіб - боржників” (реєстраційний № 9379).

Законопроект встановлює заборону на надання колекторських послуг щодо фізичних осіб – боржників.

За словами фахівців АУБ та АКБУ, у Європі немає країни, де колекторська діяльність була б заборонена, водночас, окремі країни мають спеціалізоване законодавство для колекторів. Це пов’язано із тим, що пряма заборона колекторської діяльності неминуче призводить до ряду вкрай негативних наслідків для фінансового та реального сектору економіки.

У разі такої заборони ефективність стягнення боргів впаде у декілька разів у зв’язку із необхідністю банків самостійно організовувати даний процес та витрачанням на це не тільки додаткових ресурсів, але й часу. Це підтверджує статистика АКБУ, відповідно до якої ефективність стягнення за боргами від 30 до 60 днів становить 15-20%, а вже через два місяці (90-120 днів) ефективність не перевищить 5%.

На думку фахівців, у короткостроковій перспективі це призведе до погіршення фінансового стану не тільки банків, але й інших клієнтів колекторів - підприємств ЖКГ, телекомунікаційних компаній. А в довгостроковій - витрати на створення внутрішніх служб по роботі з проблемною заборгованістю і їх утримання негативно вплинуть на тарифну політику у згаданих галузях та зниження в рази кредитування фізичних осіб.

Для організації ефективного стягнення необхідні інвестиції не менше 3-5 млн. гривень. Сьогодні колекторська компанія обслуговує від декількох десятків до сотень клієнтів, тим самим розподіляючи та мінімізуючи витрати кожного кредитора. Колекторський бізнес на даний момент створив 10 тис. робочих місць.

Для належного вирішення даного питання, на основі загальновизнаної міжнародної практики, розроблено відповідний проект Закону «Про стягнення простроченої заборгованості в досудовому порядку».

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет