• Google+

АУБ запропонувала Прем`єр-міністру та Голові НБУ спростити процедуру валютно-обмінних операцій

28 сентября 2011 г. — АУБ

Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко звернувся до Прем`єр-міністра України Миколи Азарова та Голови НБУ Сергія Арбузова з обґрунтуванням необхідності спрощення процедури здійснення громадянами валютно-обмінних операцій. Причиною звернення стало набуття чинності Постановою НБУ № 278 "Про затвердження змін до Інструкції про порядок організації і здійснення валютно-обмінних операцій на території України", якою ускладнено умови здійснення фізичними особами валютно-обмінних операцій.

Як наголосив Президент АУБ, «Асоціація повністю підтримує політику Уряду та Національного банку, спрямовану на дедоларизацію і недопущення значної волатильності курсу національної валюти в складних умовах нестабільності світових фінансових ринків. Разом з тим викликає занепокоєння доцільність прийнятих останнім часом рішень НБУ стосовно бюрократичного ускладнення процедури здійснення громадянами валютно-обмінних операцій незалежно від їх типу та розміру».

На думку АУБ, будь-яке посилення адміністративних заходів стосовно ідентифікації осіб при здійсненні ними незначних за розмірами операцій лише провокує невпевненість населення в потенційній стабільності гривні, створює передумови активізації тіньового обміну валюти. Також це спричинює зростання витрат комерційних банків на здійснення таких операцій в умовах все ще збиткової діяльності системи в цілому.

За словами фахівців АУБ, ускладнення процедури купівлі іноземної валюти здатне також негативно вплинути на стан обслуговування валютних кредитів позичальниками, що є вкрай небажаним.

В АУБ наголошують, що здійснене оперативне опитування банків засвідчило, що навіть у великих містах України практично відсутні банкомати, здатні обмінювати готівкову іноземну валюту на гривні, а в деяких виник дефіцит множильної техніки.

Також в АУБ переконані, що створення будь-яких проблем для осіб, які бажають продавати іноземну валюту банкам, є абсолютно необґрунтованим. Щодо контролю громадян через ідентифікацію, та, на погляд АУБ, йому мають підлягати лише великі операції з купівлі іноземної готівки.

З огляду на це Президент АУБ Олександр Сугоняко звернувся до Прем`єр-міністра України Миколи Азарова та Голови НБУ Сергія Арбузова з проханням сприяти спрощенню процедури продажу громадянами іноземної валюти, а необхідність здійснення повної ідентифікації фізичних осіб залишити лише за операціями купівлі в значних розмірах, наприклад, у сумах, що перевищують еквівалент 50 тис. грн.

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет