• Google+

Голова Національного банку України Сергій Арбузов провів низку робочих зустрічей під час офіційного візиту до Королівства Саудівська Аравія

17 января 2012 г. — Национальный Банк Украины

Під час офіційного дводенного візиту до Королівства Саудівська Аравія Голова Національного банку України Сергій Арбузов провів робочу зустріч із керівниками комерційних банків та великих інвестиційних компаній Королівства.

Під час зустрічі Сергій Арбузов провів презентацію на тему "Пріоритети діяльності Національного банку України для стабілізації фінансового ринку та подолання кризових явищ в економіці", а також доповів про інвестиційні ініціативи Національного банку України.

Представники аравійських компаній та банків підкреслили своєчасність візиту української сторони і дали високу оцінку ініціативам та відкритості Національного банку України. Зокрема зацікавленість викликала інформація щодо нових інструментів монетарної політики обмінного курсу, механізмів участі інвесторів у сільськогосподарських галузях, можливостей приходу в Україну банківського капіталу тощо. Важливо зазначити, що усі монетарні ініціативи Національного банку України були високо оцінені аравійськими колегами.

Голова Національного банку України Сергій Арбузов, відповідаючи на запитання колег, звернув увагу присутніх на особливості земельної реформи в Україні, зокрема, на механізм формування земельного банку.

"Національний банк та Уряд України прагнуть створити чіткий та прозорий механізм підтримки продовольчої безпеки України та забезпечити соціальну справедливість під час використання землі. Тому одними з головних функцій Державного земельного банку стануть: залучення в агропромисловий комплекс додаткових ресурсів на внутрішньому та зовнішньому ринках України, а також передача земель в оренду ефективному користувачеві, який не змінюватиме їх цільове призначення", – зазначив Сергій Арбузов.

Крім того, під час зустрічі з керівниками аравійських банків Голова Національного банку України підкреслив: "Завдяки підходам до капіталу, які запроваджуються Національним банком, основна частина положень Базеля ІІІ стосовно структури, компонентів, якості та стійкості капітальної бази банків, а також регулювання ліквідності, здебільшого вже запроваджена. Також планується запровадження передбачених Базелем ІІІ вимог щодо створення банками додаткових буферів капіталу".

Сергій Арбузов зауважив, що Національний банк України ефективно запроваджує стандарти Базельського комітету з банківського надзору та найкращої міжнародної практики. "З 30 Базельських Основних принципів Україною повністю або частково виконуються 25", – додав Голова Національного банку України.

Також Сергій Арбузов зустрівся з Головою Монетарного агентства Королівства Саудівська Аравія (SAMA) доктором Фахдом Аль-Мубараком. Під час цієї зустрічі сторони домовились найближчим часом відкрити кореспондентські рахунки між Ексімбанком та банками Королівства Саудівська Аравія. Голова Національного банку України та Голова Монетарного агентства Королівства Саудівська Аравія підкреслили, що такі дії значною мірою зблизять відносини між країнами. Нагадаємо, на сьогодні в Україні немає банків з капіталом із Саудівської Аравії та не встановлені кореспондентські розрахунки з банками цієї країни.

Крім того, сторонами досягнуто домовленості про встановлення прямих торговельних відносин між Україною та Королівством Саудівська Аравія, що, у свою чергу, прискорить, спростить та здешевить розрахунки між підприємствами двох країн.

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет