• Google+

Голова Національного банку України Сергій Арбузов зустрівся з Головою Національного банку Швейцарської Конфедерації

30 ноября 2011 г. — Национальный Банк Украины

25 листопада 2011 року у рамках офіційного дводенного візиту до Швейцарської Конфедерації відбулась зустріч Голови Національного банку України Сергія Арбузова з Головою Національного банку Швейцарської Конфедерації Філіппом Хільдебрандом.

Під час зустрічі сторони обговорили питання фінансово-економічного стану України та Швейцарії, а також перспективи розширення співпраці між центральними банками країн. Зокрема, були обговорені механізми монетарної політики, що запроваджуються в Україні та Швейцарії для протидії можливим ризикам під час кризових явищ в країнах Європи. Усі монетарні ініціативи Національного банку України отримали високу оцінку з боку швейцарського колеги.

Також, нагадаємо, 24 листопада 2011 року відбулась зустріч Сергія Арбузова з керівниками найбільших інвестиційних банків, фінансових та страхових компаній Швейцарської Конфедерації, під час якої Голова Національного банку України зазначив: "Національний банк України вважає недоцільним сьогодні швидке нарощування вільної гривневої ліквідності банків. Це пов’язано, у першу чергу, з тим, що ми не фіксуємо масштабного зростання об’ємів кредитування реального сектору економіки. По-друге, банки мають достатні об’єми валютних коштів, які можуть бути продані. Як тільки ми побачимо тенденцію до суттєвого збільшення кредитних портфелів банків, ми підтримаємо їхню ліквідність".

Що стосується пропозиції щодо відкриття представництва українського державного банку в Швейцарській Конфедерації, Голова Національного банку України підкреслив, що така пропозиція ґрунтується на бажанні працювати та використовувати максимальну кількість інвестиційних площадок. "Україна потребує додаткового фондування", – додав Сергій Арбузов.

"Для зняття бар’єрів між нашими країнами та заради зручності туристів, що планують відвідати Україну під час чемпіонату Європи з футболу у 2012 році, ми вже направляємо у Європу гривню. Тобто, мешканці європейських країн зможуть придбати українську валюту ще до приїзду в Україну", – повідомив Голова Національного банку України.

Крім того, під час візиту до Швейцарської Конфедерації, Сергій Арбузов зазначив, що іноземному капіталові в українській банківській системі доволі комфортно.

"Усі банки з іноземним капіталом продовжують працювати в Україні і жоден з них не оголошував про наміри залишити країну. Єдине – у деяких випадках банки просто змінили одного іноземного власника на іншого, тобто відбувається природне заміщення капіталу", – зауважив Голова Національного банку України.

Насамкінець Сергій Арбузов повідомив, що на цей час усі головні показники банків значно кращі від минулорічних.

"Більше того, у жовтні банки України отримали прибуток у розмірі 0,5 мільярда гривень або 43 мільйони євро. Сподіваюсь, що ці тенденції укріпляться", – резюмував Голова Національного банку України.

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет