• Google+

Нацбанк під Новий рік посилив тиск на банки

29 декабря 2011 г. — АУБ

Національний банк розіслав комерційним банкам листа, в якому вимагає терміново визначитися, якій з банківських асоціацій вони довіряють. Про це відомо з листа регулятора, розісланого банкам 28 грудня 2011 року.

Зокрема, в листі Нацбанку наголошується, що йому «доводиться стикатися з ситуацією, коли з одного і того ж питання від різних банківських асоціацій надходять різні, іноді протилежні, пропозиції». Тому «Нацбанк до 30 грудня 2011 року просить повідомити всі банки, кому ті делегують право надавати пропозиції регулятору щодо банківського законодавства та нормативних актів», - йдеться у листі НБУ.

За словами банкірів, вони здивовані такими ініціативами та спробами втручання у їхнє внутрішнє життя, адже це суперечить чинному законодавству. Зокрема ст. 13 Закону України «Про банки і банківську діяльність» забезпечує право банків на створення різних асоціацій, що саме собою передбачає можливість існування і різних точок зору. Тому, за словами банкірів, вони довіряють тим асоціаціям, членами яких вони є.

Як прокоментував цю ситуацію Президент АУБ Олександр Сугоняко, такі «новації» Нацбанку мають на меті встановити контроль за банківською спільнотою, управління нею в «ручному режимі» та продовжувати тиск на банки. За його словами, різні точки зору в банківській спільноті – це ознака демократії й наявності професійної дискусії. Проте регулятора це не влаштовує, що видно зі згаданого листа.

Нагадаємо, що з приходом нового керівництва Нацбанку АУБ неодноразово висловлювала критичну оцінку її дій, зокрема щодо спроб усунути з ринку «малі» та «середні» банки (Постанова НБУ № 273 та законопроект № 0884), вдавшись навіть до судового захисту банків. В результаті за підтримки чиновників НБУ у 2011 р. було зірвано З’їзд АУБ та ініційовано створення альтернативної асоціації, що публічно визнало її керівництво.

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет