• Google+

Національний банк України проводить роботу, спрямовану на зниження рівня інфляції в країні

6 декабря 2011 г. — Национальный Банк Украины

1 грудня Голова Національного банку України Сергій Арбузов, відповідаючи на запитання під час зустрічі з іноземними представниками інвестиційних компаній та фондів, розповів про оцінки рівня інфляції на наступний рік.

Так, Сергій Арбузов нагадав, що Національний банк України та Уряд, відповідно до спільного меморандуму між ними, планують знизити рівень інфляції у 2014 році до 5%.

"Після чого ми будемо застосовувати всі заходи для утримання інфляції на цьому рівні. Ми вважаємо, що це оптимальний показник для розвитку української економіки", - додав Голова НБУ.

Сергій Арбузов зазначив, що наступного, 2012 року, за прогнозом НБУ, інфляція не перевищить однозначного числа. Крім того, зауважив, що поступове зниження інфляції в країні є одним із зобов’язань України в рамках програми Stand-by з Міжнародним валютним фондом.

Відповідаючи на запитання представників інвестиційних компаній та фондів щодо курсу національної валюти, Голова Національного банку України зазначив, що немає підстав говорити, що Національний банк України штучно підтримує стабільність гривні. "Головна причина цього полягає в нормальному стані платіжного балансу протягом останнього року. Також ми наводимо порядок у ситуації з попитом населення на готівкову валюту. Уже сьогодні, після впровадження деяких заходів, ми маємо зниження попиту населення на валюту в 3, а то і 4 рази", - зауважив Голова Національного банку України. Сергій Арбузов додав, що якщо раніше щоденний попит на іноземну валюту перевищував пропозицію на 150 мільйонів доларів, то сьогодні цей показник не перевищує 50 мільйонів.

"Ми сьогодні розмежували попит населення і попит бізнесу на готівкову валюту. Наразі ми чітко бачимо, де в цій сфері у нас є проблеми, і які ми маємо резерви. Ми виправимо всі недоліки, і я впевнений, що стабільності ніщо не загрожує", - резюмував Голова Національного банку України.

Також під час зустрічі сторони обговорили питання розвитку вітчизняного банківського сектору в середньостроковій та довгостроковій перспективі. Під час обговорення цього питання Голова Національного банку України зазначив, що на сьогодні вдалось підвищити капіталізацію банківської системи, наростити активи, залучити кошти населення. Протягом останнього місяця банки працюють прибутково.

Крім того, Сергій Арбузов нагадав, що 30 листопада вступила в дію постанова Національного банку України №407 "Щодо окремих питань регулювання грошово-кредитного ринку", згідно з якою норматив резервування за короткостроковими коштами та вкладами юридичних і фізичних осіб у валюті збільшується з 6% до 7,5%, що сприятиме підвищенню ліквідності банків.

"Сьогодні не варто драматизувати ситуацію щодо відсутності коштів у банках, оскільки останній тендер, проведений минулого тижня для надання їм ліквідності, засвідчив, що при запропонованій сумі в 1 мільярд гривень ми отримали заявки лише на 44,5 мільйона гривень", - зауважив Сергій Арбузов.

Сергій Арбузов звернув увагу присутніх на те, що Національний банк України уважно стежить за ситуацією в єврозоні з метою недопущення проникнення проблем економік інших держав в економіку України.

"Монетарна політика Національного банку України адекватна економічній ситуації в державі. Національний банк України максимально підтримує інвесторів, які мають бажання працювати з національною валютою і вкладати кошти в реальну економіку", - зазначив Голова Національного банку України.

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет