• Google+

Національний банк України відстоює інтереси національної валюти та налаштований на збільшення золотовалютного резерву

5 декабря 2011 г. — Национальный Банк Украины

Голова Національного банку України Сергій Арбузов під час зустрічі з іноземними представниками інвестиційних компаній та фондів 1 грудня наголосив, що Національний банк України відстоює й надалі відстоюватиме інтереси національної валюти.

За словами Голови Національного банку України, сьогодні вдалось утримати стабільність курсу національної валюти і не втратити резерви. "Якщо не буде непорозуміння із зовнішніми інвесторами і панічних настроїв у внутрішніх інвесторів, резерв буде зростати. З початку року в Україну надійшло майже 14 мільярдів доларів США. Тобто навіть сьогодні, коли в усьому світі складна економічна ситуація, ми маємо притік валюти у державу", - зауважив Сергій Арбузов, та додав: "Згідно попередніми даними, попит населення України на іноземну валюту становить близько 10 мільярдів доларів на рік. Тому, якщо зменшити цей попит хоча б наполовину, то ще 5 мільярдів додатково потраплять до резервів. Крім того, коли ми перейдемо на сплату за газ у рублях, то ще 8 мільярдів доларів залишаться в золотовалютному резерві країни".

Сергій Арбузов підкреслив, що наразі Національний банк України очікує на відновлення зростання золотовалютного резерву, оскільки вже розроблено і запроваджується кілька важливих ініціатив.

"По-перше, випуск тільки двох інструментів – інвестиційних монет та "золотих" сертифікатів, протягом кількох років повинен абсорбувати більш ніж 10 мільярдів доларів з тих 50-70 мільярдів, що нині знаходяться на руках у населення. По-друге, облігації внутрішнього державного займу, що ближчим часом будуть випущені урядом і розраховані на фізичних осіб, також дозволять нам залучити до золотовалютного резерву України частину коштів населення, які нині не беруть участі в економічних процесах і знаходяться поза банками", - зазначив Сергій Арбузов.

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет