• Google+

Національний банк України забезпечує економічну стабільність у державі

15 ноября 2011 г. — Национальный Банк Украины

Національний банк України забезпечує економічну стабільність у державі, що відображається на позитивних показниках її розвитку. Про це під час відкритого засідання Правління Національного банку України заявив Голова НБУ Сергій Арбузов.

"Ми постійно працюємо над покращенням інфляційної ситуації в державі, і сьогодні вже можемо впевнено заявити, що за 2011 рік рівень інфляції не перевищить 7,5%, що значно менше прогнозованих Урядом 8,9%. Також важливим показником сталого розвитку економіки держави є стабільність валютного ринку. На сьогодні ми маємо позитивний платіжний баланс, а це означає, що жодних різких коливань курсу валют не відбудеться", – зазначив Сергій Арбузов.

Крім того, голова НБУ наголосив, що наразі в Україні проводиться жорстка монетарна політика, завдяки якій виконується головне завдання – підтримати цінову стабільність у державі. З цією метою підвищуються ставки за депозитними сертифікатами, регулярно проводяться операції зі стерилізації банківської ліквідності тощо.

"Що стосується питання зміни правил обміну валюти, то сьогодні його вже перенесли з економічної площини в політичну. Насправді, найголовніше, чого ми досягли їх запровадженням – змогли проаналізувати відкритий попит національної валюти від населення і прихований попит від бізнесу. І сьогодні ми вже можемо констатувати той факт, що завдяки проведенню такої політики, нам вдалося зберегти близько 3 мільярдів доларів золотовалютних резервів. Саме тому вважаємо, що запровадження нових правил обміну валюти було цілком виправданою і позитивною мірою", – наголосив Сергій Арбузов.

Голова Національного банку України також акцентував увагу на тому, що Нацбанк виконав всі свої зобов’язання відповідно до меморандуму з МВФ.

"Ми детально відпрацювали велику кількість матеріалів та провели низку зустрічей, проаналізували і монетарну і курсову політику Національного банку. Я впевнено можу сказати, що була проведена дуже плідна та ефективна робота, і обидві сторони залишились задоволеними перебігом переговорного процесу", – зазначив Сергій Арбузов.

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет