• Google+

Національний банк України запроваджує програму випуску інвестиційних монет

16 ноября 2011 г. — Национальный Банк Украины

Національний банк України запроваджує програму випуску інвестиційних монет. Про це 15 листопада під час відкритого засідання Правління Національного банку України зазначив директор Генерального департаменту регулювання грошового обігу Національного банку України Віктор Нестеренко.

"Метою випуску таких монет є, у першу чергу, підвищення інвестиційного клімату країни, розвиток ринку дорогоцінних металів, а також надання додаткових інструментів для збереження коштів інвесторів", – зауважив Віктор Нестеренко.

За його словами, цей новий банківський продукт стане гарною альтернативою збереженню коштів в іноземній валюті та надійним засобом заощадження, оскільки дорогоцінні метали мають реальну вартість. За розвинутого ринку інвестиційних монет вони відіграють роль одного з важливих інструментів регулювання грошового обігу.

Доповідач наголосив, що ціна інвестиційних монет є нижчою, ніж ціна пам’ятних монет. Це зумовлено меншими витратами на їх виготовлення через великий тираж, більш низьку якість карбування та спрощену форму упаковки.

"Операції з продажу-купівлі інвестиційних монет за міжнародною практикою здійснюються за ціною дорогоцінного металу (LME) з додаванням незначної маржі. За наявної практики операції з купівлі-продажу інвестиційних монет не оподатковуються податком на додану вартість", – зазначив Віктор Нестеренко.

Наразі Генеральний департамент регулювання грошового обігу та Банкнотно-монетний двір опрацювали всі питання, пов’язані з випуском інвестиційних монет. З цього приводу підготовлені відповідні нормативні документи, які будуть регулювати порядок випуску та проведення операцій з інвестиційними монетами.

Нагадаємо, що інвестиційні монети – монети, виготовлені з дорогоцінних металів (золота, срібла, платини) найвищих проб, які є платіжним засобом на території України і випускаються незалежно від тематики необмеженими тиражами. Номінальна вартість інвестиційних монет є значно нижчою, ніж вартість дорогоцінного металу, який міститься в монетах, що робить недоцільним їх використання як засобу платежу та завдяки чому вони стають об’єктом інвестування і тезаврації.

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет