Національний банк України запроваджує програму випуску інвестиційних монет
16 ноября 2011 г. — Национальный Банк Украины

"Метою випуску таких монет є, у першу чергу, підвищення інвестиційного клімату країни, розвиток ринку дорогоцінних металів, а також надання додаткових інструментів для збереження коштів інвесторів", – зауважив Віктор Нестеренко.
За його словами, цей новий банківський продукт стане гарною альтернативою збереженню коштів в іноземній валюті та надійним засобом заощадження, оскільки дорогоцінні метали мають реальну вартість. За розвинутого ринку інвестиційних монет вони відіграють роль одного з важливих інструментів регулювання грошового обігу.
Доповідач наголосив, що ціна інвестиційних монет є нижчою, ніж ціна пам’ятних монет. Це зумовлено меншими витратами на їх виготовлення через великий тираж, більш низьку якість карбування та спрощену форму упаковки.
"Операції з продажу-купівлі інвестиційних монет за міжнародною практикою здійснюються за ціною дорогоцінного металу (LME) з додаванням незначної маржі. За наявної практики операції з купівлі-продажу інвестиційних монет не оподатковуються податком на додану вартість", – зазначив Віктор Нестеренко.
Наразі Генеральний департамент регулювання грошового обігу та Банкнотно-монетний двір опрацювали всі питання, пов’язані з випуском інвестиційних монет. З цього приводу підготовлені відповідні нормативні документи, які будуть регулювати порядок випуску та проведення операцій з інвестиційними монетами.
Нагадаємо, що інвестиційні монети – монети, виготовлені з дорогоцінних металів (золота, срібла, платини) найвищих проб, які є платіжним засобом на території України і випускаються незалежно від тематики необмеженими тиражами. Номінальна вартість інвестиційних монет є значно нижчою, ніж вартість дорогоцінного металу, який міститься в монетах, що робить недоцільним їх використання як засобу платежу та завдяки чому вони стають об’єктом інвестування і тезаврації.