• Google+

Ощадбанк святкує 20-річчя

28 декабря 2011 г. — ПАО "Ощадбанк"

31 грудня 2011 року виповнюється 20 років із дня заснування Ощадбанку України. Саме цього дня 1991 року, напередодні новорічних свят, у Національному банку України було зареєстровано Державний спеціалізований комерційний ощадний банк України як самостійну фінансову установу молодої європейської держави.

Насправді історія ощадної справи на території сучасної України сягає своїм корінням у далеке минуле. Виникнення перших ощадних структур на Галичині датоване другою половиною XVIII ст. У 1843 році, наприклад, у Львові започаткувала свою діяльність Галицька ощадна каса. Її гаслом було "Працюй і зберігай!", а символом - мураха.

Подальшого розвитку ощадні структури здобули за часів царської Росії, Австро-Угорської імперії, Польщі і в радянський період. Ще однією визначальною датою в історії ощадної справи є 26 грудня 1922 року, коли Наркомфіном було затверджено постанову „Про заснування державних ощадних кас”, діяльність яких спрямовувалась на залучення грошових коштів населення для вирішення державних проблем.

Важливою віхою у новітній історії Ощадбанку стало 20 березня 1991 року, коли Верховна Рада України прийняла Закон України „Про банки і банківську діяльність”, визначивши також місце, роль та функції Ощадного банку.

Адже утворення в Україні свого Ощадбанку – цілком об’єктивна, історична закономірність. Пам’ятним для банку стало і 21 травня 1999 року, коли Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 876, якою банк було перетворено на ВАТ „ Державний ощадний банк України”.

За 20-літню історію функціонування в незалежній Україні Ощадбанк став невід'ємною частиною економіки держави. У непростий період переходу від планової економіки до ринкової банк залишався надійною опорою держави. В умовах економічної кризи Ощадбанк проявив певну гнучкість і належну керованість, брав активну участь у формуванні вітчизняної грошової і банківської систем, проведенні грошової реформи 1996 року, провів основний обмін карбованців на повноцінну національну валюту. Саме установи Ощадбанку обміняли у вересні 96-го найбільшу кількість грошей - 36% від загального обсягу. За час реформи наші установи вилучили з обігу понад 73 трильйони карбованців в обмін на відповідний еквівалент у гривнях.

Як банк загальнонаціонального значення Ощадбанк успішно виконав свою роль у державній приватизаційній програмі. З 1992 року на банк було покладено організацію видачі громадянам України приватизаційних цінних паперів у вигляді приватизаційних депозитних рахунків, а з 1995 року – в готівковій формі. Всього установами Ощадбанку було видано 38 млн. приватизаційних майнових сертифікатів, відкрито понад 8 млн. депозитних рахунків за такими сертифікатами і 6 млн. рахунків за житловими чеками.

З 1997 року установи Ощадбанку, виконуючи Закон України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України", провели компенсаційні виплати на суму понад 8 млрд. грн.

У квітні 2011 року Ощадбанк в найкоротший терміни і на належному рівні організував роботу з проведення виплат по вкладах Родовід Банку. Практично за 4 місяці банк розрахувався з вкладниками Родовід Банку. Завдяки цьому вдалося не тільки зняти напругу в суспільстві, а і внести вагому лепту у справу відновлення довіри населення до банківської системи. Без перебільшення жодний із вітчизняних банків не може зрівнятися з Ощадбанком за своєю соціальною роллю і значущістю для економіки держави в цілому.

Були також і непрості часи в історії розвитку державного банку, але завдяки зваженим управлінським рішенням, підтримці з боку уряду, злагодженій роботі багатотисячного колективу Ощадбанку вдалося не тільки вистояти, але і стати одним з лідерів банківського ринку. Сьогодні банк впевнено посідає другу сходинку банківського олімпу за розміром чистих активів, капіталу, кредитного портфеля. Банк не лише ефективно кредитує економіку, але і залишається надійним інструментом збереження коштів і примноження особистих заощаджень населення. За обсягом депозитів фізичних осіб Ощадбанк посідає також другу сходинку. Чималу роль у рішенні вкладників довірити свої заощадження Ощадному банку відіграє той факт, що цей банк - єдиний в Україні, вклади в якому мають стовідсоткові державні гарантії.

Ощадбанк завжди був і залишається фінансово-кредитним інститутом загальнонаціонального масштабу з найбільш розвинутою мережею установ. Майже 6 тис. його установ обслуговують клієнтів у найвіддаленіших куточках країни. Крім фізичних осіб, банк протягом багатьох років ефективно обслуговує великих корпоративних клієнтів: Пенсійний фонд України, ДП «Енергоринок», НАЕК “Енергоатом”, УДППЗ “Укрпошта”, АТ «Укртелеком», НАК «Нафтогаз України”.

Сьогодні Ощадбанк – універсальна банківська установа, яка не тільки надає своїм клієнтам широкий спектр банківських послуг та продуктів, а й постійно його розширює. 2011 рік пройшов під знаком принципово якісних змін у житті банку.

Він здійснив успішний вихід на ринок єврооблігацій, розмістивши 5-річні єврооблігації на суму 700 млн. дол. США. Також банк підключив 4 нові системи грошових переказів, почав емісію платіжних карт MasterCard Gold і MasterCard Platinum за програмою MasterCard Selective з ексклюзивною програмою, що включає послуги консьєрж-сервісу. В банку запрацював Контакт-центр, найближчим часом з’явиться більш комфортний для клієнтів новий сайт банку.

„За роки своєї діяльності Ощадбанк створив міцну базову основу для розуміння і довіри з боку клієнтів. Впевнений, що кращі традиції і здобутки банку-ювіляра будуть гідно продовжені та збагачені. Ми повинні зробити все для того, щоб і надалі підтримувати на належному рівні авторитет нашого банку, максимально використати його великі потенційні можливості. Без сумніву, кожний із наших співробітників може пишатися своєю приналежністю до такої знаної банківської установи, яким сьогодні є Ощадбанк.”, - відзначив голова правління Ощадбанку Сергій Подрєзов.

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет