• Google+

Перший заступник Голови Національного банку України Юрій Колобов узяв участь у засіданні Європейської бізнес асоціації

25 января 2012 г. — Национальный Банк Украины

23 січня 2012 року перший заступник Голови Національного банку України Юрій Колобов узяв участь у черговому засіданні Європейської бізнес асоціації. У засіданні брали участь представники банківського та фінансового сектору, а також бізнесових структур.

На зустрічі обговорювалися питання розвитку економіки держави, результати роботи Національного банку України у 2011 році, а також виклики та ризики 2012 року для економіки і банків України.

Перший заступник Голови Національного банку України Юрій Колобов відзначив, що макроекономічні показники 2011 року виявилися кращими від очікуваних експертами на його старті.

"Ми задоволені тим, що у 2011 році Національному банку України вдалося забезпечити макроекономічну стабільність. Про це свідчать темпи зростання ВВП, рівень інфляції, стабільність валютного ринку. Так за оцінками Національного банку України за 2011 рік реальний ВВП зріс на 5%. Отже, доволі жорстка монетарна політика Національного банку не перешкоджає економічному зростанню. Інфляція становила лише +4,6%. Це дуже позитивні для України результати. Нам вдалося зберегти стабільність на валютному ринку, у тому числі і в готівковому сегменті. І ця тенденція зміцнилася в січні поточного року", – констатував Юрій Колобов.

За словами першого заступника Голови Національного банку України банківський сектор також демонструє багато позитивних тенденцій. Про це свідчать темпи зростання активів та пасивів у банківській системі. За 2011 рік приріст активів банківської системи становив +11%, кредитів – +9% (у тому числі в національній валюті – + 22%), регулятивний капітал – +11%, депозити населення – +13%. Було зауважено, що темпи зростання головних показників розвитку банків зіставні й навіть дещо перевищують результати, досягнуті банками країн ЄС.

"За ініціативи Національного банку впродовж минулого року в Україні відбулися позитивні законодавчі зрушення. Нагадаю, що було прийнято закони щодо підвищення прозорості банків, щодо нагляду на консолідованій основі, щодо захисту прав кредиторів. Нам вдалось уникнути відпливу капіталу з банківської системи. За останні шість місяців у жодному банку не було призначено тимчасової адміністрації. Загалом на сьогодні банківська система працює стабільно та збалансовано і не потребує проведення додаткового стрес-тестування. Ми вважаємо, що це гарне підґрунтя для покращення інвестиційного клімату в державі", – упевнений Юрій Колобов.

Перший заступник Голови Національного банку України, відповідаючи на запитання учасників зустрічі, зазначив, що перед українською банківською системою стоять такі самі виклики, як і перед банківськими системами інших країн. Зокрема, вони пов’язані з розвитком боргової кризи в Єврозоні. Для Національного банку важливо зберегти досягнуту макроекономічну стабільність, у тому числі шляхом підтримання цінової стабільності.

"Також наші дії спрямовані на продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом за програмою "Стенд-бай", що є позитивним сигналом для закордонних інвесторів і збільшить приплив капіталу в економіку держави. Серед іншого ми працюємо в напрямі дедоларизації економіки та створення умов для спрямування капіталу в реальний сектор економіки", – зазначив Юрій Колобов.

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет