• Google+

Правлінням Національного банку України затверджено Положення про переміщення цінних паперів через митний кордон України

8 февраля 2012 г. — Национальный Банк Украины

Постановою Правління Національного банку України від 22.12.2011 № 469 затверджено Положення про переміщення цінних паперів через митний кордон України, яке набирає чинності 10 березня 2012 року (далі – Положення).

Цим Положенням установлюється порядок переміщення (увезення, вивезення, пересилання) резидентами та нерезидентами цінних паперів у документарній формі через митний кордон України, а також порядок видачі Національним банком України індивідуальних ліцензій на вивезення (пересилання) за межі України та на ввезення (пересилання) в Україну цінних паперів.

Згідно з порядком, передбаченим Положенням, юридична та фізична особи мають право вивозити (пересилати) за межі України цінні папери на умовах письмового декларування та за наявності відповідної індивідуальної ліцензії Національного банку на здійснення такої операції.

Не потребують отримання цієї ліцензії операції з вивезення (пересилання) за межі України фізичною особою виражених в іноземній валюті цінних паперів, які були раніше ввезені цією особою в Україну, що підтверджується митною декларацією.

Операції з увезення (пересилання) в Україну цінних паперів, виражених в іноземній валюті, фізичними та юридичними особами здійснюватимуться на умовах письмового декларування, а цінних паперів, виражених у гривнях, – на умовах письмового декларування та за наявності відповідної індивідуальної ліцензії Національного банку. Не потребують отримання цієї ліцензії операції з увезення (пересилання) в Україну фізичною та юридичною особами цінних паперів, виражених у гривнях, які були раніше вивезені (переслані) цією особою за межі України, що підтверджується митною декларацією.

Для отримання ліцензії резидент або нерезидент має звернутися до Національного банку України з відповідною заявою та документами, визначеними Положенням. Рішення про видачу ліцензії або про відмову її видачі приймається Національним банком України у строк не пізніше 20 робочих днів із дати надходження від заявника повного пакета документів.

Прийняття цього Положення сприятиме подальшому вдосконаленню порядку переміщення валютних цінностей через митний кордон України.

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет