• Google+

Про діяльність Національного банку України із забезпечення стабільності грошової одиниці України

3 марта 2012 г. — Национальный Банк Украины

“Для успішного функціонування економіки Національний банк України здійснює не лише підтримку цінової стабільності, а й сприяє стабільному розвитку фінансового ринку країни”, – відзначив у своїй доповіді начальник управління стратегії грошово-кредитної політики Національного банку України Володимир Лепушинський 1 березня 2012 року під час семінару для журналістів регіональних засобів масової інформації.

Семінар для підвищення фінансової грамотності журналістів регіональних засобів масової інформації був проведений Національним банком України за підтримки Проекту USAID “Розвиток фінансового сектору” (FINREP).

Під час семінару Володимир Лепушинський зазначив, що в довгостроковій перспективі стабільність національної грошової одиниці неможлива без забезпечення сталого економічного розвитку. З огляду на це, одним з пріоритетів Національного банку України є сприяння додержанню стійких темпів економічного зростання та підтримка економічної політики Уряду України.

Національний банк України успішно виконує основні завдання, використовуючи повний спектр монетарних інструментів, який відповідає інструментарію провідних центральних банків, зокрема і Євросистеми. Свідченням цього є динаміка показників інфляції в Україні в 2011, 2012 роках.

Зокрема, показник інфляції в минулому році був найменшим за останні дев’ять років. У січні рівень споживчої інфляції в річному вимірі становив 3,7%, що майже відповідає аналогічному показнику у Великобританії (3,6%) і є меншим, ніж показники інфляції в січні в річному вимірі в таких країнах, як Росія (4,2%), Китай (4,5%), Угорщина (5,5%), Казахстан (5,9%), Бразилія (6,2%).

На сьогодні всі органи державної влади працюють над виконанням Програми економічних реформ на 2011 – 2014 роки Президента України “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”. Згідно з нею до 2014 року інфляція повинна зменшитися до 5-6%. Саме цей середньостроковий орієнтир використовує Національний банк України під час проведення грошово-кредитної політики. До того ж він відповідає і зобов’язанням України, узятим у рамках програми “Стенд-бай”, що підтримується Міжнародним валютним фондом.

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет