• Google+

Про розміщення aналітичної записки "Аналіз економічного стану України в грудні 2011 року"

1 февраля 2012 г. — Национальный Банк Украины

На фоні високої бази порівняння минулого року в грудні 2011 року продовжилося сповільнення зростання індексу виробництва базових галузей (далі – ІВБГ) – до 5% у річному вимірі. Однак у цілому за рік зростання ІВБГ залишилося на високому рівні – 10.1%.

Основний внесок у приріст ІВБГ у грудні забезпечило сільське господарство (3.4 в. п.). Завдяки високому врожаю зернових культур та овочів зростання його обсягів у грудні становило близько 20% у річному вимірі, у цілому за рік – 17.5%.

Звуження зовнішнього попиту було визначальним фактором погіршення динаміки експортоорієнтованих галузей промисловості. У грудні відбулося зниження обсягів виробництва металургії (-4.7% у річному вимірі) та хімічної і нафтохімічної промисловості (-1.1%), їх сумарний негативний внесок у зміну промислового виробництва в грудні становив 1 в. п. Як наслідок, після гальмування зростання обсягів промислового виробництва відбулося їх зниження (-0.5% у грудні в річному вимірі). Утім приріст промислового виробництва за рік залишився на високому рівні та становив 7.3%.

Зростання обсягу будівельних робіт за рік становило 11.1%. Після завершення значного обсягу будівельних робіт у попередні періоди та на фоні зростання бази порівняння минулого року приріст обсягів будівельних робіт у грудні зменшився до 3.6% у річному вимірі.

Приріст обсягів роздрібної торгівлі в грудні залишився на високому рівні – більше 16% у річному вимірі. За рік їх зростання становило 14.7%.

За розрахунками департаменту з урахуванням отриманих даних щодо зростання обсягу наданих послуг на 19% за 2011 рік приріст ВВП незначно перевищив 5%.

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет