• Google+

Про розміщення aналітичної записки "Аналіз економічного стану України в січні 2012 року"

29 февраля 2012 г. — Национальный Банк Украины

Подальше погіршення зовнішньоекономічної кон’юнктури разом із високою базою порівняння минулого року та складними погодними умовами зумовили певне зниження економічної активності в Україні. Однак усі складові індексу виробництва базових галузей (далі – ІВБГ) у січні продемонстрували зростання. У цілому приріст ІВБГ становив 3.1% у річному вимірі.

Українська економіка в січні 2012 року продовжувала функціонувати в умовах низького зовнішнього та високого внутрішнього попиту.

Завдяки високим темпам зростання реальних заробітних плат рівень внутрішнього споживчого попиту залишився на минулорічному високому рівні. Це підтверджується зростанням обороту роздрібної торгівлі в січні на 13.8% у річному вимірі та зростанням обсягу наданих послуг на 19.3%.

Стабільне державне фінансування було визначальним фактором динаміки будівельних робіт, обсяг яких, незважаючи на несприятливі погодні умови, зріс на 2.5% у січні в річному вимірі.

Нетипово низька температура повітря, з одного боку, сприяла збільшенню виробництва та розподілення електроенергії, газу та води (3.4% у річному вимірі) та відповідно добувної промисловості (3%), з іншого – спричинила призупинення виробництва деяких промислових галузей та транспорту. Зокрема, зниження обсягу вантажних перевезень у січні становило 1%.

Наслідком низького зовнішнього попиту було падіння обсягів виробництва металургії третій місяць поспіль (-1.4% у листопаді в річному вимірі, -4.7% у грудні, 1.6% у січні). Зниження показників також обумовлено високою базою порівняння минулого року.

За розрахунками департаменту зростання ВВП у січні становило близько 2% у річному вимірі.

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет