• Google+

Про розміщення аналітичної записки "Аналіз економічного стану України в жовтні 2011 року"

30 ноября 2011 г. — Национальный Банк Украины

Темпи економічного зростання в жовтні залишалися на високому рівні. Приріст індексу виробництва базових галузей (далі – ІВБГ) прискорився до 11.4% у річному вимірі, 6 в. п. з яких (52.6%) було забезпечено зростанням виробництва сільського господарства.

Основним фактором зростання сільськогосподарського виробництва (на 16.6% за 10 місяців порівняно з відповідним періодом минулого року) був високий врожай продукції рослинництва, зокрема зернових культур. За станом на 1 листопада було зібрано 50.5 млн. т зерна, що на 29.9% вище, ніж на аналогічну дату в минулому році.

На фоні постійного збільшення внеску сільського господарства в приріст ІВБГ останні три місяці спостерігалася чітка тенденція до зменшення частки промислового виробництва.

Зниження зовнішнього попиту спричинило уповільнення зростання саме експортоорієнтованих галузей промисловості. Найбільше уповільнення зростання виробництва відбулося в металургії (з 7% у вересні в річному вимірі до 5.3% у жовтні), машинобудуванні (з 16.4% до 13.1%) і хімічній та нафтохімічній промисловості (з 9.4% до 2.8%). Як наслідок, зростання промислового виробництва в жовтні сповільнилося до 4.7% у річному вимірі з 6.4% у вересні.

Суттєве нарощення кумулятивних темпів зростання виробництва сільського господарства сприяло збереженню високих темпів зростання ВВП. За оцінками департаменту приріст ВВП за 10 місяців перевищував 5% порівняно з відповідним періодом минулого року.

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет