• Google+

Про розміщення аналітичної записки "Аналіз інфляції в листопаді 2011 року"

22 декабря 2011 г. — Национальный Банк Украины

У листопаді ІСЦ зріс лише на 0.1% (за вирахуванням сезонного фактора - знизився на 0.1%), у річному вимірі зростання споживчих цін уповільнилося до 5.2%. З початку року ІСЦ зріс на 4.4%.

Фактори пропозиції продовжували відігравати ключову роль у розвитку інфляційних процесів. Так, небазовий ІСЦ за місяць знизився на 0.2% ( 0.1 в. п. – внесок у зміну ІСЦ).

Надлишок внутрішньої пропозиції сирих продуктів за високого врожаю та сприятливих для зберігання погодних умов обумовив зниження їх цін. Овочі та фрукти продовжили дешевшати - на 1.3% та 2.5% відповідно. У річному вимірі ціни овочів знизилися на 42.6%.

Ціни на групу товарів та послуг, що регулюються адміністративно, знизилися на 0.7% (-0.1 в. п. – внесок у зміну ІСЦ) за рахунок суттєвого здешевлення скрапленого газу (-9.5% за місяць) та цукру (-7.1%). Ціни інших складових (послуги ЖКГ та інші) зросли досить слабко. Практична незмінність цін на паливо (зменшення на 0.1% за листопад) обумовлена стабілізацією ціни нафти на світових ринках. Сумарно це призвело до зниження небазового ІСЦ на 0.2% ( 0.1 в. п. – внесок в ІСЦ), а його зростання в річному вимірі уповільнилося до 2.7%.

Зростання базового ІСЦ у листопаді уповільнилося до 0.3% (0.2 в. п. – внесок в ІСЦ) за 0.6% у жовтні завдяки скороченню темпів подорожчання продовольчих товарів з високим ступенем обробки (0.4% – зміна за місяць, 0.1 в. п. – внесок у базовий ІСЦ). На фоні зростання інфляції країн-партнерів зростання вузького базового ІСЦ (за місяць – на 0.3%, у річному вимірі – на 2.8%) стримується завдяки укріпленню номінального обмінного курсу (12.3% з квітня цього року).

Зростання індексу цін виробників (далі – ІЦВ) на 0.6% у листопаді відбулося головним чином унаслідок підвищення цін у сфері виробництва та розподілення електроенергії, газу та води (7% – зміна за місяць, 1.5 в. п. – внесок в ІЦВ). Уповільнення світової економічної активності продовжує чинити тиск до зниження цін на продукцію основних експортоорієнтованих виробництв. Річні темпи росту ІЦВ становили 17.3%.

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет