• Google+

Про розміщення аналітичної записки "Аналіз інфляції в січні 2012 року"

5 марта 2012 г. — Национальный Банк Украины

Споживча інфляція в січні 2011 року знизилася до 3.7% в річному вимірі (найнижчий показник за останні 9 років). Загалом з вересня 2011 року спостерігаються найнижчі показники інфляції за місяць в історії статистичних спостережень (у січні ІСЦ зріс лише на 0.2%).

П'ятий місяць поспіль сезонно скоригований ІСЦ є від'ємним та ще більше зменшився в січні (до 0.8%).

Довідково. У зв’язку з переглядом Державною службою статистики України переліку товарів і послуг, що включаються до споживчого кошика для розрахунку ІСЦ (з 296 до 335 компонентів), змінилася його вагова структура. Частково змінився набір компонентів базової інфляції.

У січні продовжилося уповільнення базової інфляції в річному вимірі до 6.6% (базовий ІСЦ до попереднього місяця не змінився). Цьому сприяли стримані монетарна і фіскальна політики. Під дією вторинних ефектів від падіння цін на сирі продукти (5.3% за рік) темпи зростання цін на продовольчі товари з високим ступенем оброблення, що входять до складу БІСЦ, зменшилися до 10.3% за рік.

Завдяки стримуючому впливу укріплення номінального ефективного обмінного курсу гривні (на 8.1% за рік) зростання вузького базового ІСЦ уповільнилося за підсумками року до 2.2%.

Інфляція в січні повністю була обумовлена її небазовою складовою, яка становила 0.4% (внесок у зміну ІСЦ – 0.2 в. п.). Зростання небазового ІСЦ у річному вимірі після досягнення максимуму 17.1% у червні 2011 року продовжило уповільнюватися до 0.1% у січні. Основним фактором цього стало продовження здешевлення сирих продуктів (5.3% за плинний рік) за рахунок ефекту високого урожаю 2011 року.

Ціни групи товарів і послуг, що регулюються адміністративно, зросли до 7.8% у річному вимірі (у січні – на 0.3%) та обумовили внесок в ІСЦ на рівні 1.2 в. п. (0.1 в. п. за місяць).

Уповільнення світової економічної активності продовжує чинити тиск до зниження цін на продукцію основних експортоорієнтованих виробництв, а разом з тим – на індекс цін виробників (далі – ІЦВ), що уповільнив зростання до 11.8% у річному вимірі. Зменшення ІЦВ на 0.8% у січні відбулося головним чином унаслідок здешевлення продукції добувної промисловості на 4.9% (-0.6 в. п. – внесок в зміну ІЦВ за місяць).

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет