• Google+

Про розміщення на сторінках Офіційного інтернет-представництва Національного банку України аналітичної записки “Аналіз економічного стану України у вересні 2011 року”

24 октября 2011 г. — Национальный Банк Украины

Зростання індексу виробництва базових галузей (далі – ІВБГ) у вересні незначно уповільнилося (до 10.5% у річному вимірі порівняно з 11.6% у серпні) на фоні високої бази порівняння минулого року. За 9 місяців зростання становило 10.2% порівняно з відповідним періодом минулого року.

Унаслідок подальшого погіршення зовнішньоекономічної кон’юнктури динаміка експортоорієнтованих галузей у вересні погіршилася. Зростання виробництва металургії уповільнилося з 18.7% у серпні в річному вимірі до 7% у вересні, хімічної і нафтохімічної промисловості – з 21.4% до 9.4% відповідно. Як наслідок приріст промислового виробництва у вересні зменшився до 6.4% у річному вимірі (9.6% у серпні), а його внесок у приріст ІВБГ скоротився до 3.5 в. п. (5.3 в. п. у серпні).

Однак це скорочення внеску у приріст ІВБГ було компенсоване суттєвим зростанням сільськогосподарського виробництва (13.7% за 9 місяців) завдяки високому врожаю зернових культур та овочів у поточному році. Зростання обсягів продукції рослинництва за 9 місяців прискорилося до 21.1% (17.6% за 8 місяців), за станом на 30 вересня зібрано 39.7 млн. т зернових культур, їх урожайність вища, ніж у минулому році, на 23.3%.

Зростання роздрібного товарообороту залишилося на високому рівні (15.2% у вересні в річному вимірі) та продовжило випереджати зростання реальної зарплати населення (8.4% у серпні в річному вимірі).

За оцінками департаменту зростання ВВП відповідало динаміці ІВБГ та залишилося на рівні, вищому ніж 5% за 9 місяців. Зростання ВВП у ІІІ кварталі перевищувало 6% у річному вимірі та становило близько 3% за вирахуванням сезонного фактора.

Повний текст аналітичної записки опубліковано на сторінках
Офіційного інтернет-представництва Національного банку України.

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет