• Google+

Про розміщення на сторінках Офіційного інтернет-представництва Національного банку України аналітичної записки “Аналіз інфляції в серпні 2011 року”

21 сентября 2011 г. — Национальный Банк Украины

У серпні індекс споживчих цін (ІСЦ) знизився на 0.4% (сезонно скоригована зміна ІСЦ становила +0.4%). Річні темпи зміни ІСЦ зменшилися до 8.9% порівняно з 10.6% у липні, з початку року споживчі ціни зросли на 4.1%.

Основною причиною зниження ІСЦ було значне зростання пропозиції плодоовочевої продукції: овочі та фрукти подешевшали на 25.6% та 11.5% відповідно. Це зумовило зниження індексу цін сирих продуктів на 3.4% (-0.9 в. п. внесок в ІСЦ). Незначно подешевшали також крупи (у середньому на -0.9%). Усі інші сирі продукти подорожчали – середнє зростання їх цін у серпні становило 2.7%.

Адміністративно регульовані ціни та тарифи зросли на 0.6% (внесок у зміну ІСЦ – 0.1 в. п., зростання в річному вимірі становило 14.1%) за рахунок збільшення плати за житло, подорожчання скрапленого газу та твердого палива. Збереження ціни нафти на світових ринках майже на рівні трьох попередніх місяців зумовило незмінність ціни на бензин (у річному вимірі його інфляція становила 35%).
Здешевлення сирих продуктів призвело до зниження небазового ІСЦ на 1.9% (9.2% – у річному вимірі, 0.8 в. п. внесок в ІСЦ).

Подорожчання харчових продуктів з високим ступенем оброблення (переважно м’ясо-молочної продукції) зумовило підвищення темпів зміни базового ІСЦ у серпні до 0.8% порівняно з 0.5% у липні (внесок в ІСЦ 0.4 в. п.). У річному вимірі базова інфляція збільшилася до 8.8% (8.6% у липні).

Утім, інфляція компонентів базового ІСЦ зазнавала тиску до зниження з боку попиту. Так, в умовах помірних фіскальної та монетарної політики (спрямованої на абсорбування надлишкової ліквідності в банківській системі) споживчий попит залишався нижчим, ніж рівноважне значення (середнє значення відхилення ВВП від потенційного рівня за три квартали цього року становило -0.7% ).

Укріплення номінального ефективного обмінного курсу (НЕОК) гривні (за травень – липень – на 2.3% ) також стримувало зростання базового ІСЦ. Темпи зміни вузького базового ІСЦ залишилися низькими (0.2% за місяць, 2.9% у річному вимірі).

Уповільнення зростання цін на зовнішніх сировинних ринках зумовлює низькі значення зростання індексу цін виробників (ІЦВ) – 0.5% у серпні та 0.1% у липні. Але річні темпи зростання ІЦВ залишаються високими (19.9%). З початку року ІЦВ зріс на 16.3%.

Повний текст аналітичної записки опубліковано на сторінках Офіційного інтернет-представництва Національного банку України за адресою: http://www.bank.gov.ua/Publication/econom.htm.
Адреса: 01601,

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет