• Google+

У Національному банку України відбувся інформаційний день з питань готівково-грошового обігу

29 ноября 2011 г. — Национальный Банк Украины

24 листопада в Національному банку України відбувся інформаційний день Генерального департаменту регулювання грошового обігу для представників засобів масової інформації.

Доповідачами були:
Нестеренко Віктор Миколайович, директор Генерального департаменту регулювання грошового обігу;
Зайвенко Віктор Петрович, заступник директора Генерального департаменту регулювання грошового обігу;
Кисельов Роман Васильович, директор Департаменту готівково-грошового обігу;
Галиць Оксана Василівна, заступник директора департаменту – начальник управління організації роботи з готівкою;
Богатирьов Герман Васильович, начальник управління касових операцій та впровадження сучасних технологій;
Тищенко Володимир Володимирович, начальник управління експертизи та захисту грошей;
Лошманова Тамара Олегівна, начальник Управління нумізматичної продукції та маркетингу.

Під час інформаційного дня керівники Генерального департаменту регулювання грошового обігу проінформували представників засобів масової інформації щодо структури, основних завдань та принципів функціонування очолюваних ними підрозділів.

Крім того, вони доповіли про забезпечення організації готівково-грошового обігу, зокрема:
виробництво та захист грошей;
аналіз стану готівкового обігу;
організацію, розроблення та випуск пам’ятних монет;
удосконалення роботи з готівкою.

"Стан економіки будь-якої країни значною мірою залежить від організації грошового обігу, тому що його стабільний і прогнозований розвиток є необхідною умовою економічного розвитку держави. Саме тому для центральних банків усіх держав світу важливою є належна організація грошового обігу", – наголосив на початку заходу Віктор Нестеренко.

Так, за його словами, на сьогодні Національний банк України має сучасну і потужну матеріально-технічну базу для виробництва захищених грошових знаків, чим мають можливість пишатися лише 60 центральних банків світу.

Сфера виробництва паперових грошей в Україні охоплює усі стадії – від виготовлення за відповідними технологіями спеціального банкнотного паперу на Фабриці банкнотного паперу до друкування банкнот на Банкнотній фабриці Банкнотно-монетного двору Національного банку України. Виробництво обігових монет, які за якістю виготовлення відповідають світовим стандартам, забезпечує Монетний двір Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На сьогодні номінальний ряд грошових знаків України налічує 16 номіналів, з них 9 номіналів банкнот і 7 номіналів монет.

"Національний банк України проводить роботу, спрямовану на побудову нової більш прогресивної та ефективної моделі управління готівково-грошовим обігом в Україні, що відповідатиме вимогам часу", – наголосив під час доповіді Віктор Зайвенко.

Національний банк України з метою мінімізації обсягу фальшивих банкнот та підвищення якості банкнот в обігу впроваджує нові технології під час оброблення готівки на автоматизованих системах.

З метою захисту клієнтів банків та відповідно до сучасної європейської практики буде впроваджена вимога до банків щодо автоматизованого оброблення готівки для банкоматів, що дозволить забезпечити більш якісний контроль справжності банкнот. Ця вимога буде введена з урахуванням положень Закону України "Про Загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу".

Утім, уже на сьогодні в Україні високий показник довіри громадян до національної валюти. Зокрема, за підсумками 2010 року на 1 млн. справжніх банкнот гривні припадало 5 підроблених банкнот (у 2009 році – 5,5). За 10 місяців 2011 року кількість підроблених банкнот зменшилася на 34% у порівнянні з аналогічним періодом 2010 року. Для порівняння, за даними Європейського центрального банку за підсумками 2010 року цей показник становив 55 підроблених банкнот євро (у 2009 році – 67).

Окрім того, Національний банк України випускає пам’ятні монети, починаючи з 1995 року. На сьогодні існує 26 серій монет, зокрема в обігу вже налічується 500 видів таких монет. Лише за 10 місяців 2011 року було введено в обіг 28 видів (22 найменування) пам’ятних монет України.

Національний банк України до кінця поточного року планує ввести в обіг ще 14 монет. У грудні передбачено випуск серії пам’ятних монет України, присвячених Фінальному турніру чемпіонату Європи з футболу 2012 року. До цієї знакової для нашої держави події вперше в Україні буде відкарбовано монету із золота вагою 0,5 кг.

Крім того, представники засобів масової інформації під час інформаційного дня в Національному банку України дізналися про поточну ситуацію в готівково-грошовому обігу України, здійснення експертизи та захисту грошей, процедуру знищення зношених банкнот, організацію роботи з маркетингу та випуску нумізматичної продукції.

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет