• Google+

Валютні облігації внутрішніх державних позик для населення – надзвичайно перспективний інструмент для українського фінансового ринку

5 марта 2012 г. — Национальный Банк Украины

"Національний банк України вважає валютні облігації внутрішніх державних позик для населення надзвичайно перспективним інструментом для українського фінансового ринку", – заявив директор Департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку Національного банку України Олександр Дубихвіст під час семінару для представників регіональних засобів масової інформації, що відбувся 1 березня 2012 року.

"За станом на 01.02.2012 валютні банківські вклади фізичних осіб (у доларовому еквіваленті) в Україні становлять 18,8 млрд. доларів США, а обсяг готівкової валюти поза банками – ще більше", – відзначив Олександр Дубихвіст.

"Ці кошти повинні працювати на благо економіки України, і валютні ОВДП здатні привабити значну їх частину", – зауважив він і додав, що "випуск валютних ОВДП дасть змогу залучити значні кошти в економіку України, зменшити вартість валютних запозичень, позитивно вплине на платіжний баланс та сприятиме розвитку всього фондового ринку України".

З початку 2012 року надходження від розміщення на первинних аукціонах ОВДП, номінованих в іноземній валюті, становили 279 млн. дол. США.
Сьогодні купувати валютні ОВДП можуть як юридичні, так і фізичні особи.

"Наразі Національний банк України спостерігає значний інтерес з боку населення до цього інструменту і веде діалог з Міністерством фінансів України з метою спрощення процедури інвестування у валютні ОВДП для фізичних осіб", – сказав Олександр Дубихвіст.

Також він нагадав, що з початку року середньозважена дохідність валютних ОВДП становить 9,27% річних і є вищою порівняно з валютними депозитами. У разі потреби валютні ОВДП можуть виступити і як застава за кредитом. Фізичні особи звільнені від сплати податку з відсотків, що нараховуються на валютні ОВДП, а на весь випуск валютних ОВДП діє повна стовідсоткова державна гарантія.

На семінарі для представників регіональних засобів масової інформації, який провів Національний банк України за підтримки Проекту USAID "Розвиток фінансового сектору", були присутні близько 50 журналістів зі всіх областей України.

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет