• Google+

Валютний ринок збалансований, девальваційні очікування минулого року не виправдалися

28 марта 2012 г. — Национальный Банк Украины

“На сьогодні валютний ринок збалансований, девальваційні очікування минулого року не виправдалися”, – зазначив директор Департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку Національного банку України Олександр Дубихвіст під час 2-ої Міжнародної Конференції “Казначейство: управління активами/пасивами та ліквідністю в Банках” 23 березня 2012 року.

Нині в Україну надходить достатньо валюти від експортних операцій та за операціями за фінансовим рахунком, що дає змогу Національному банку не виходити на міжбанківські валютні торги з метою стабілізації курсу гривні.

“Утім на фінансовому ринку ще спостерігається валютний перекіс ліквідності банків, коли валютні депозити клієнтів зростають швидше, ніж кредитний портфель у валюті. Це призводить до надлишку валютних ресурсів та нестачі ресурсів у гривнях. Тому Національний банк, використовуючи тільки економічні інструменти, уживає заходів щодо стимулювання банків до залучення пасивів у гривневі. Про це свідчать і останні зміни в порядку формування обов’язкових резервів банків”, – відзначив Олександр Дубихвіст.

Також Олександр Дубихвіст у своїй промові окреслив механізми роботи ринку облігацій внутрішніх державних позик, зауваживши, що валютні ОВДП є тим інструментом, який дозволяє банкам як розміщувати вільні кошти у валюті, так і за потреби отримувати гривневі ресурси на ринку або в Національному банку під заставу таких ОВДП.

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет