• Google+

Відбулася презентація серії пам'ятних монет, присвячених Фінальному турніру чемпіонату Європи з футболу 2012 року

27 декабря 2011 г. — Национальный Банк Украины

Національним банком України випущено та введено в обіг серію пам'ятних монет, присвячених Фінальному турніру чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Презентація серії монет відбулася сьогодні, 27 грудня 2011 року, на НСК "Олімпійський" за участю Віце-прем'єр-міністра – Міністра інфраструктури України Бориса Колеснікова та заступника голови Національного банку України Володимира Кротюка.

Уся серія складається з 11 пам'ятних монет номіналом від 5 до 500 грн., виготовлених із золота, срібла та нейзильберу, а також обігової монети номіналом 1 грн. На всіх монетах розміщено офіційний логотип Євро-2012, оскільки Національний банк України отримав дозвіл на використання офіційної символіки цього чемпіонату (на срібних монетах цей логотип є голографічним).

"За нашою концепцією пам'ятні монети представляють чотири міста, в яких відбудуться матчі чемпіонату – Київ, Донецьк, Львів і Харків, та монети, що присвячені Фінальному турніру Євро-2012", - зазначив під час презентації, заступник голови Національного банку України Володимир Кротюк.

Крім того, Національний банк України вперше здійснив випуск в обіг пам`ятної монети із золота 999,9 проби, вагою 500 г, тираж монети "Фінальний турнір чемпіонату Європи з футболу 2012 р." становитиме – до 500 штук, номінал 500 гривень.

"Ця монета має цікаве художнє рішення – по колу аверсу монети зображено силуети архітектурних пам'яток міст України та Польщі, у яких проходитимуть матчі фінального турніру, фігури футболістів, а також зазначено дати проведення ігор чемпіонату – усередині монети розміщено логотип Євро-2012, виготовлений із застосуванням емалі", - наголосив Володимир Кротюк.

З метою забезпечення доступності пам'ятних монет, присвячених Євро-2012, для великого загалу вболівальників та нумізматів Національний банк України планує їх реалізацію через свої територіальні управління в усіх регіонах України, а також визначеним УЄФА офіційним дистриб'ютором з продажу цих монет Публічним акціонерним товариством "Укрсоцбанк", що працює під торгівельною маркою UniCredit Bank, – національним спонсором чемпіонату.
Реалізація срібних монет здійснюватиметься в наборах по п'ять монет – номіналом 10 гривень, масою у чистоті – 31,1 г (1 унція), присвячених містам – Києву, Донецьку, Львову, Харкову та монети – номіналом 20 гривень, масою у чистоті – 62,2 г (2 унції), присвяченої фінальному матчу, що відбудеться в Києві. Всі інші монети можна буде придбати поштучно.

Монети є дійсним платіжним засобом України та обов'язкові до приймання без будь-яких обмежень за їх номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви і для переказів.

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет