• Google+

Верховна Рада прийняла закон про захист прав кредиторів та заборону валютного кредитування

26 сентября 2011 г. — АУБ

Верховна Рада прийняла в цілому проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання правових відносин між кредиторами та споживачами фінансових послуг» (реєстраційний № 7351), з урахуванням поправок Президента України.

За словами Президента Асоціації українських банків Олександра Сугоняко, «прийняття цього законопроекту є результатом довготривалої роботи АУБ з метою правового забезпечення захисту прав кредиторів, що матиме позитивне значення для стимулювання кредитування економіки України».

Розробка згаданого законопроекту була ініційована Асоціацією українських банків разом із представниками комерційних банків у рамках робочої групи, створеної НБУ. Одним із авторів законопроекту є народний депутат України, Голова Ради АУБ Станіслав Аржевітін, який зробив вагомий внесок як на стадії розробки законопроекту, так і під час його доопрацювання та удосконалення у профільному банківському Комітеті ВРУ.

Прийнятий Закон передбачає законодавчу заборону на надання споживчих кредитів в іноземній валюті. Також законопроект містить ряд важливих положень щодо захисту прав кредитора, вдосконалення процедури банкрутства, процедури звернення стягнення на майно боржника, процедури продажу права вимоги за кредитними договорами тощо. Зокрема, Закон містить зміни до Законів України “Про виконавче провадження”, “Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень”, “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, «Про іпотеку», “Про банки і банківську діяльність”, ряду кодексів України тощо.

За словами Голови Ради АУБ Станіслава Аржевітіна, такі зміни позитивно впливатимуть на активізацію кредитування суб’єктів господарювання. Так само АУБ схвально розцінює таку пропозицію щодо захисту прав споживачів, як законодавчу заборону на надання споживчих кредитів в іноземній валюті.

Водночас, на жаль, депутатами не були враховані ряд важливих питань, які підіймала АУБ. Зокрема, мова йде про вдосконалення процедури арешту майна боржника, встановлення можливості реалізації виконавчою службою майнових прав та прав вимоги боржника до його дебіторів, захисту добросовісного заставодержателя тощо. Після внесення пропозицій Президента із тексту законопроекту були виключені важливі положення щодо банкрутства, зокрема, щодо моменту введення мораторію на задоволення вимог кредиторів, накладення на етапі розпорядження арешту на майно боржника, що є предметом застави тощо.

З огляду на це, АУБ не припиняє роботи над вдосконаленням даного Закону та буде ініціювати внесення пропозицій банківської спільноти у якості окремих проектів законів.

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет