• Google+

Щодо зустрічі Голови Національного банку України із заступником Голови Ради Міністрів Республіки Куба

3 марта 2012 г. — Национальный Банк Украины

01 березня 2012 року Голова Національного банку України провів робочу зустріч із заступником Голови Ради Міністрів Республіки Куба Маріно Мурільо.

Сторони обговорили питання розвитку економіки України, монетарну та банківську політику держави, питання курсової стабільності та покращення інвестиційного клімату.

“Я впевнений, що сьогоднішня зустріч надасть нам можливість покращити співпрацю між Республікою Куба та Україною”, - зазначив Голова Національного банку України Сергій Арбузов.

У свою чергу заступник Голови Ради Міністрів Республіки Куба Маріно Мурільо підкреслив, що у його державі нині йде активне оновлення економіки, вже напрацьовано 300 напрямів її перетворень. За його словами, Республіка Куба має на меті дещо змінити свою модель розвитку виробничих сил, надаючи перевагу плановому розвиткові та адміністративному управлінню, визнається важливість і ринкових засад в економіці. Делегацію цікавили питання особливостей монетарної політики Національного банку України та монетарних інструментів, що застосовуються в Україні.

Відповідаючи на запитання заступника Голови Ради Міністрів Республіки Куба Маріно Мурільо, Голова Національного банку України Сергій Арбузов зазначив, що Україна і в минулому році, і на початку поточного продемонструвала позитивні показники розвитку. “Україна продемонструвала гарні макроекономічні показники – минулого року ми мали інфляцію значно нижчу від запланованої. На початку 2011 року ми очікували інфляцію на рівні 7,9%, а наприкінці року отримали 4,6%, у січні ж поточного року цей показник знизився до 3,7% у річному вимірі. Це пов’язано з тим, що Національний банк України проводив доволі зважену монетарну політику. Упродовж року ми були змушені балансувати між завданнями щодо зниження цін і забезпечення курсової стабільності”, - нагадав Сергій Арбузов.

За його словами, такими діями Національному банку України вдалось заспокоїти ринок і зацікавити інвесторів. Тому цього року політика буде більш м’якою. “Відповідно до законодавства головним пріоритетом для Національного банку є забезпечення цінової стабільності. І якщо у 2011 році найголовнішим завданням було стримати зростання цін, то цього року ми плануємо сприяти нарощуванню виробництва. Приміром, з початку цього року ми двічі знижували ставку рефінансування. Це дає можливість інвесторам спокійно розміщувати свої капітали. Найважливіше для нас – це збалансованість курсової та процентної політики, і нам це вдається”, - впевнений Сергій Арбузов.

Голова Національного банку України зазначив, що критично важливим завданням для України є досягнення бездефіцитного платіжного балансу: “Однією з основних проблем нашої держави є дефіцитний платіжний баланс. Минулого року ми мали від’ємне сальдо між надходженнями по експорту і витратами по імпорту. У України великий імпорт енергоносіїв. Тому ми працюємо над тим, щоб спочатку збалансувати рахунок поточних операцій платіжного балансу, а згодом наростити й обсяги експорту”.

За словами Сергія Арбузова, Національний банк України відстежує ситуацію і стан фінансування галузей економіки, продукція яких впливає на динаміку інфляції, зокрема будівництво та сільське господарство. Стимулювання розвитку цих важливих галузей з боку держави підвищить внутрішнє виробництво, отже, зростуть обсяги ВВП України.

Насамкінець Голова Національного банку України Сергій Арбузов подякував заступникові Голови Ради Міністрів Республіки Куба Маріно Мурільо за зустріч.

Сторони домовилися продовжити співпрацю.

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет