• Google+

У середу, 7 серпня, відбудеться чергове засідання суду за позовом банків щодо зменшення розміру комісії з продажу арештованого майна

6 августа 2013 г. — НАБУ

У середу, 7 серпня 2013 року відбудеться чергове засідання суду за позовом банків-членів Незалежної асоціації банків України (НАБУ) щодо зменшення розміру винагороди спеціалізованих торгуючих організацій за послуги з реалізації арештованого майна з 15% до 5%.

Справа розглядатиметься в Окружному адміністративному суді міста Києва за адресою: вул. Командарма Каменєва, 8, корп.1, зал судового засідання №37. Початок о 13.00.

Нагадаємо, що комерційні банки в судовому порядку намагаються скасувати наказ Мінюсту «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства юстиції України з питань реалізації арештованого майна» №1758/5 від 29 листопада 2012 року.

На думку банкірів, цей документ суперечить нормам Закону України, який був ініційований Кабміном на виконання доручення Президента України Віктора Януковича щодо розвитку кредитування в Україні. Законом обмежено витрати, які пов'язані з організацією та проведенням прилюдних торгів, аукціонів або реалізації майна боржника на комісійних умовах, на рівні не більше 5% вартості реалізації цього майна.

Натомість, фактично, Міністерство юстиції внесло зміни до своїх підзаконних актів таким чином, що на сьогоднішній день збережено винагороду спеціалізованих торгуючих організацій у розмірі 15%.

Національний банк України (НБУ) підтримав НАБУ в питанні необхідності зменшення комісії спеціалізованих торгуючих організацій до 5% від суми реалізації арештованого майна, як це передбачено діючим законодавством.

Комментарии

blog comments powered by Disqus