• Google+

На запит Мінфіну АУБ подала пропозиції щодо механізмів підвищення оцінки платоспроможності позичальників

19 марта 2012 г. — АУБ

Асоціація українських банків у відповідь на лист Міністерства фінансів України направила заступнику Міністра фінансів України Сергію Рибаку пропозиції щодо створення умов для підвищення надійності кредитного аналізу платоспроможності позичальників і забезпеченості кредитів.

Реалізація заходів у цьому напрямку передбачена Програмою економічних реформ на 2010-2014 рр. «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» (напрямок «розвиток фінансового сектору»).

Як повідомляє АУБ, відповідно до листа Міністерства фінансів України Асоціацією українських банків проведено обговорення зазначеного питання з комерційними банками. Результати обговорення показали, що підвищенню якості оцінки платоспроможності потенційних позичальників сприятиме можливість отримання банками інформації з державних баз даних. Разом з тим банкіри відзначили, що отримання лише інформації щодо достовірності реєстраційного номеру облікової картки платника податків є недостатнім для здійснення якісної оцінки кредитоспроможності позичальника та запобігання можливим фінансовим махінаціям.

З огляду на це банками запропоновано надати їм право на перевірку з державних баз даних більш широкого переліку інформації, яку клієнт повідомляє про себе. Зокрема, дійсності паспорту та ІПН, місця реєстрації фізичної особи, інформації про місця отримання доходів та їх розмір, даних про засновників юридичної особи, інформації про заставу майна, іпотеки, інформації про відкриття виконавчого провадження, відкриття справи про банкрутство тощо.

Особливо важливою, на переконання банків, є можливість отримання інформації про одержувані оподатковувані щомісячні доходи потенційного позичальника/поручителя, яка подається до відповідних органів державної влади (Державна податкова адміністрація, Пенсійний фонд України).

В АУБ наголошують, що доступ до такої інформації (за згодою клієнта) практикується за кордоном. Отримання цієї інформації з державних реєстрів дозволить уникнути випадків надання потенційними позичальниками до банків недостовірних довідок про їх доходи, що нерідко зустрічається в Україні.

Водночас, з метою належного виконання вимог Закону України «Про захист персональних даних» та унеможливлення ситуації передачі відомостей про фізичну особу з баз персональних даних без згоди суб'єкта персональних даних, АУБ запропонувала Міністерству фінансів України передбачити доступ комерційних банків до такої інформації в централізованому порядку через бюро кредитних історій.

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет