• Google+

Експерти дали прогноз щодо курсу гривні

30 июля 2015 г. — Банки Украины

Курс гривні до вересня 2015 року на міжбанківському валютному ринку плаватиме в діапазоні 20-25 грн за долар.

Про це у коментарі Укрінформу сказав головний фінансовий аналітик агентства "Експерт-рейтинг" Віталій Шапран.

«Зараз проти курсу гривні грають: падаюча економіка і обсяги експорту, хитке перемир'я у зоні АТО, мінімальна вірогідність зриву переговорів про реструктуризацію з власниками українських єврооблігацій. Залежно від поєднання цих чинників і позиції МВФ по Україні, ми бачитимемо зміну курсу гривні. До вересня 2015 року на міжбанку він, ймовірно, знаходитиметься у коридорі 20-25 грн за долар», - сказав Шапран.

За його словами, на валютному ринку склалася дуже непроста ситуація, коли НБУ використовував більш менш ефективно практично всі інструменти стримуючі девальвацію і тепер курс гривні залежить від домовленості української влади з МВФ, а також від успішності переговорів щодо реструктуризації держборгу, які веде Мінфін. «Ми чекаємо, що восени у програму МВФ ймовірно буде внесено зміни, швидше за все Фонд буде вимушений пом'якшити свої вимоги щодо золотовалютних резервів НБУ. Украй бажано переконати Фонд дозволити НБУ втручатися в процес курсоутворення за допомогою інтервенцій, хоч би на період виплат ФГВФО по великих банках, які оголосили про неспроможність», - сказав експерт.

При цьому, перспективи угоди між Мінфіном і тримачами по євробондах експерт оцінює позитивно. «Якби переговори не зрушилися з мертвої точки, Мінфін України навряд чи упустив такий шанс, який йому випав 24 липня, і оголосив би технічний дефолт по виплаті купона на 120 млн дол. США. Цей крок значно укріпив би переговорні позиції Мінфіну, але мабуть у такому зміцненні вже немає необхідності, оскільки МВФ призначив Раду директорів на 31 липня і ймовірно прийме позитивне рішення про виділення траншу», - пояснює Шапран.

Начальник казначейства банку VTB (Україна) Станіслав Верхградський припускає, що в разі інших рівних умов: стабілізації ситуації на сході країни, позитивного вирішення проблеми з реструктуризацією зовнішнього комерційного боргу України і продовження співробітництва з МВФ, курс на міжбанківському валютному ринку до кінця літа не перевищить позначку 22,50. «В основному курс коливатиметься на рівні 21,80/22,50», - говорить Верхградський.

Фінансовий аналітик Альпарі Олександр Михайленко вважає, що до вересня середній міжбанківський курс долара до гривні, найімовірніше, коливатиметься у діапазоні 22-23 грн за долар, а середній готівковий курс становитиме 23-25 грн за долар.

За підрахунками Bloomberg, сказав Михайленко, пік попиту на валюту може бути досягнутий у четвертому кварталі 2015 року, коли сумарний обсяг валютних боргових виплат по корпоративних і державних позиках досягне позначки у 4,3$ млрд. "Та й з точки зору ключових макроекономічних індикаторів передумов для довгострокового зміцнення національної валюти немає", - говорить він.

Нагадаємо, актуальний прогноз МВФ передбачає падіння реального ВВП України у 2015 році на 9% і зростання інфляції до 46%.

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет