• Google+

Гривня може зміцнитися вже в квітні - експерт

15 апреля 2015 г. — Банки Украины


У разі якщо Національний банк України продовжить політику стримування ліквідності на валютному ринку, курс гривні до долара в середині квітня зміцниться до позначки нижче ніж 23 грн за долар.

Таку думку в коментарі Укрінформу висловив головний фінансовий аналітик агентства "Експерт-Рейтинг" Віталій Шапран.

"НБУ перейшов до політики стримування ліквідності для того, щоб приборкати долар на валютному міжбанку, після чого зняти валютні обмеження. Такий сценарій був прогнозованим. Найчутливішим до таких дій поки виявився чорний ринок. Якщо "дефіцит" ліквідності протримається тиждень, з великою часткою ймовірності, НБУ схилить гривню до ревальвації нижче рівня 23", - прогнозує Шапран.

За його словами, про "стиснення" ліквідності на ринку свідчить те, що на єдиному казначейському рахунку знаходилося близько 25 млрд грн, а обсяг ліквідності 2 квітня досяг історичного мінімуму 2015 року, впавши нижче позначки в 22,8 млрд грн.

Саме з причини дефіциту гривні на чорному ринку відбувалися коливання курсу. Так, у четвер, у другій половині дня курс гривні різко зміцнився: якщо ще 1 квітня ділки купували в середньому по 25, а продавали по 27, то в другій половині 2 квітня долар вже можна було купити по 24,5. Однак у п'ятницю курс на чорному ринку знову вирівнявся з міжбанком.

На міжбанку, за тиждень із 30 березня, події розвивалися під дією нормативних обмежень.

"У середині тижня національна валюта трохи зміцнилася, а потім знову пішла за позначку 23,5 грн за долар. Можна говорити про те, що курс був стабільним, проте така стабільність була досягнута в основному за рахунок адміністративних заходів НБУ", - вважає Шапран.

На думку фінансового аналітика "Альпарі" Олександра Михайленка, готівковий долар у квітні коштуватиме від 25 до 28 грн.

"У разі відсутності ескалації конфлікту на сході в квітні готівковий курс коливатиметься в діапазоні 25-28 гривень за долар", - вважає експерт.

На його думку, нова кредитна програма EFF між Україною та Міжнародним валютним фондом не є чинником довгострокового зміцнення гривні.

"Фактор МВФ утримує Україну від дефолту. Без EFF про реструктуризацію українського боргу не йшлося б", - вважає Михайленко.

На його думку, курсова динаміка безпосередньо залежить від темпів реформування країни.

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет