• Google+

Мінфін не допустить дефолту за кредитними зобов'язаннями − Шапран

15 апреля 2015 г. — Банки Украины

Україна повинна домовиться з міжнародними кредиторами про реструктуризацію держборгу до червня. В іншому випадку програма кредитування МВФ може бути зірвана.

У МФВ наполягають на завершенні переговорів про реструктуризацію боргів між Україною та її кредиторами до червня цього року.

«Вкрай необхідно, щоб Україна і її кредитори досягли угоди до перегляду нашої програми в червні», − заявив заступник директора-розпорядника МВФ Девід Ліптон.

Чи вдасться це зробити в заявлені терміни, радіостанція Голос Столиці дізналася у головного аналітика рейтингового агентства «Експерт-Рейтинг» Віталія Шапрана.

Терміни встановлені до червня. Чи встигне Київ домовитися з міжнародними кредиторами, як того вимагає МВФ?

− Я думаю так. Ми зараз відслідковуємо ситуацію з реструктуризацією боргів по «Укрексімбанку» і, наскільки ми знаємо, вони вже пообіцяли кредиторам розрахуватися за боргами «Укрексіма» у липні. Тобто ми знаємо, що ця реструктуризація вимушена, вона йде паралельно з реструктуризацією основного держборгу, і непрямі фактори вказують на те, що у Мінфіну все йде за планом.


Якщо говорити про великих кредиторів, від яких все залежить − з ними вже проведено попередні або остаточні переговори?

− Якби домовилися остаточно, то вони б уже оголосили про це офіційно. Але оскільки сторони утримуються від коментарів, то, напевно, переговори ще в процесі. І в державному секторі, і в приватному, коли йдуть переговори, зазвичай сторони утримуються від коментарів. Що стосується великих кредиторів, то є інформація про те, що кредитори можуть заблокувати реструктуризацію, якщо сума зобов'язань перед ними перевищить 25%. Раніше на ринку обговорювалася цифра в 40%, але 25% це той поріг, якого потрібно дотримуватися, щоб не зірвати реструктуризацію.

Якщо вимогу МВФ не буде виконано, і ми не встигнемо до червня, що тоді буде?

− Якщо ми просто не встигнемо до червня, а питання відкладеться до осені, коли настає основний термін погашення за євробондами, то, можливо, ми не отримаємо черговий транш. Таке у нас вже було в 2014 році − транші відкладалися. Але рішення залишається за МВФ, тому що якщо Фонд буде розуміти причину незгоди і буде бачити перспективи закінчення переговорів про реструктуризацію, то я думаю, що він може піти на те, щоб виділити транш. Це буде залежати від конкретики переговорного процесу, від тих досягнень, які будуть в України на момент виділення чергового траншу. Що стосується перспектив взагалі не домовитися, я вважаю, це практично неможливо. У нас є досить великий кредитор, це одна з американських компаній з управління активами, і я думаю, що вони не зацікавлені в скандалі. Тобто формально ми вважаємо, що українському уряду вдасться домовитися і вони не допустять прямого дефолту за зобов'язаннями. Тому що реструктуризація до настання строку погашення, це все-таки не дефолт.

Якщо з кимось із кредиторів будуть проблеми, чи може сам МВФ підключатися до переговорів і якимось чином сприяти?

− Безумовно може, але справа в тому, що це не його завдання. Він може висловити стурбованість, але у нього немає механізмів тиску на приватний сектор.

А якщо окремі кредитори зараз займуть жорстку позицію і скажуть, що не підуть на реструктуризацію? Можливо, у когось з них інші плани...

− Якщо у когось інші плани і у цих когось буде менше 25% боргу, то їм доведеться підкоритися загальним зборам кредиторів. Якщо ж буде більше 25%, то це означатиме зрив планів реструктуризації. Але швидше за все Мінфін цього не допустить, адже ні уряд, ні наші основні міжнародні кредитори не зацікавлені в розвитку сценарію, який передбачає дефолт за зобов'язаннями.
Читати повністю: http://newsradio.com.ua/2015_04_14/M-nf-n-ne-dopustit-defoltu-za-kreditnimi-zobovjazannjami-SHapran-6418/

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет