• Google+

НАБУ: Банки поступово зменшують заборгованість перед нерезидентами

31 января 2013 г. — НАБУ

Згідно з даними НБУ, станом на 01 грудня 2012 року питома вага зобов'язань перед нерезидентами в загальних зобов'язаннях банківської системи складала 19,5% (на початок 2012 року цей показник сягав 21,2%), повідомляє прес-служба Незалежної асоціації банків України (НАБУ).

Відповідно до даних платіжного балансу, впродовж грудня 2012 року банківські установи залучили на зовнішніх ринках $758 млн. шляхом отримання середньострокових та довгострокових кредитів і розміщення облігацій.

Виплати від погашення раніше залучених середньострокових та довгострокових ресурсів склали в грудні $846 млн. і перевищили обсяг залучень на $88 млн. 2012 року банки погасили $6721 млн. середньострокових і довгострокових зобов'язань та залучили $4705 млн. (від'ємне сальдо склало $2016 млн.). Від'ємне річне сальдо за короткостроковими кредитами склало $983 млн. Загалом за результатами 2012 року рівень рефінансування виплат за раніше залученими кредитами та облігаціями банківських установ склав 77%. Тобто, банки поступово зменшують заборгованість перед нерезидентами шляхом заміщення зовнішніх ресурсів коштами, залученими на внутрішніх ринках.

Враховуючи доволі складну ситуацію на глобальних фінансових ринках, а також вихід з України низки іноземних банків, можливості рефінансування зовнішніх запозичень за рахунок коштів нерезидентів будуть обмежені. Тому, на думку експертів НАБУ, в 2013 році тенденція їх заміщення внутрішніми ресурсами збережеться.

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет