• Google+

НАБУ: відновіть банкам доступ до Держреєстру обтяжень в електронному вигляді

15 января 2013 г. — НАБУ

Незалежна асоціація банків України (НАБУ) звернулася до Національного банкуУкраїни з проханням допомогти у забезпеченні банкам права вносити та отримувати інформацію з Державного реєстру обтяжень рухомого майна (ДРОРМ) в електронному вигляді і відновленні можливість здійснювати оплату таких послуг не окремо за кожною операцією, а згідно виставленого за місяць рахунку, повідомляє прес-служба Незалежної асоціації банків України.

«З початку 2013 року Державне підприємство «Інформаційний центр» відмовляє банківським установам у внесенні, зміні чи отриманні інформації в електронному вигляді із ДРОРМ, посилаючись на необхідність попередньої оплати кожної послуги та надання підтверджуючого документу про плату за внесення запису до реєстру», - говориться в листі НАБУ на адресу Голови Національного банку України Ігоря Соркіна. Ця інформація має ключове значення при ухвалення рішення про видачу/невидачу кредита позичальникові.

НАБУ наголошує на тому, що необхідність особистого подання уповноваженим представником банку документів на внесення, зміну чи отриманні інформації із ДРОРМ у паперовому вигляді за кожною окремою операцією (із наданням підтверджуючого документу про оплату послуги та довіреності) не тільки призведе до непродуктивних затрат часу та праці, а й значно підвищить вартість кредитних операцій. Такий підхід суперечить завданням Президента та Уряду України стосовно пошуку інструментів для здешевлення кредитування.

Блокування оперативного внесення та отримання інформації із ДРОРМ суттєво підвищує ризики банківської системи при здійсненні активних операцій. Так, неможливість здійснення оперативної перевірки клієнта щодо наявності/відсутності публічних обтяжень його майна призведе до скорочення обсягів кредитування реального сектора економіки.

Вимоги «Інформаційного центру» про надання запитів на паперових носіях і передоплату кожної операції в НАБУ вважають неправомірними, оскільки ті суперечать як чинному законодавству України, так і угодам, укладеним між банківськими установами та ДП «Інформаційний центр», як адміністратором ДРОРМ.

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет