• Google+

Прибуток банківської системи за І квартал перевищив 3 млрд. грн.

29 апреля 2013 г. — ООО «Eastern Consulting Group»

Декілька років поспіль банківська система України демонструє позитивні тенденції свого розвитку.

Збільшуються активи та зобов'язання банків, зростає розмір капіталу та прибутку установ. "Так обсяг загальних активів банків з початку поточного року зріс на 16 млрд. грн. Переважну частину цього зростання становлять кредити в економіку: їх обсяг збільшився на 10 млрд. грн.", – повідомила директор Департаменту нормативно-методологічного забезпечення банківського регулювання та нагляду Національного банку України Наталія Іваненко.

Продовжують зростати і зобов'язання банків. За три місяці поточного року вони збільшилися на 13 млрд. грн. Обсяг вкладів фізичних осіб у банках України за І квартал зріс більше ніж на 20 млрд. грн. Цей приріст повністю забезпечено за рахунок вкладів в національній валюті. При цьому строкові вклади населення зросли на 16 млрд. грн., а вклади на вимогу – на 4 млрд. грн. Це є свідченням довіри українців до банківської системи. Вклади населення є основною складовою ресурсної бази банків, і, відповідно, джерелом кредитування економіки.

З початку року збільшився обсяг коштів суб'єктів господарювання – на 4 млрд. грн. Збільшився також капітал банків. Його обсяг з початку року зріс майже на 4 млрд. грн.

"Подолавши наслідки негативного впливу світової фінансової кризи, банківська система України другий рік поспіль демонструє прибуткову діяльність. Прибуток банківської системи за І квартал 2013 року перевищив 3 млрд. грн.", – зазначила Наталія Іваненко.

На сьогодні є всі підстави стверджувати, що банківська система України працює стабільно і ці позитивні тенденції в її діяльності будуть закріплюватися й надалі.

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет