• Google+

Ревальвація гривні посилиться - експерти

4 марта 2015 г. — Банки Украины

Підвищення Національним банком України облікової ставки з 19,5 до 30% посилить ревальвацію гривні, проте призведе до зниження промвиробництва через подорожчання кредитів.

Таку думку у коментарі Укрінформу висловив головний фінансовий аналітик агентства "Експерт-Рейтинг" Віталій Шапран.

"Заходи, розроблені НБУ, покликані вимивати з системи зайву ліквідність. Це дуже позитивно вплине на курс гривні, і ми вже спостерігаємо ревальвацію гривні навіть на чорному ринку, найімовірніше, ця тенденція буде найближчим часом посилена", - вважає він.

З іншого боку, продовжує експерт, ці заходи негативно позначаться на реальному секторі, адже через збільшення вартості рефінансування для банків зростуть ставки на гривневому міжбанку, і як наслідок подорожчають кредити на прямого позичальника.

"У першому кварталі через посилення монетарної політики НБУ на реальний сектор чекає холодний душ. Гострі тенденції грудня-лютого будуть продовжені, і ми побачимо зниження промвиробництва. Ми повинні усвідомлювати, що НБУ в умовах обмежених ресурсів змінює економічне зростання на курсову стабільність", - запевняє Шапран.

За словами фінансового аналітика Андрія Блінова, найближчого дня на українців чекає ревальвація, а на бізнес дорогі запозичення. "Деяким банкам буде важко. Імпорт стане штучним товаром", - додав він.

Комментарии

blog comments powered by Disqus

Финансовый супермаркет