• Google+

В Україні поновлюється довіра до банківского сектору

1 июня 2011 г. — Радіо-Ера

Про це в ефірі Ера-ФМ заявив народний депутат, член Наглядової ради НБУ Василь Горбаль.

«Про відновлення довіри до банківської системи, в першу чергу, свідчить показник відновлення депозитів в українських банках. Ця цифра зростає. Стосовно відновлення пасивів в українських банках в частині депозитів фізичних осіб, зрозуміло, що банки повернулися до кредитування фізосіб, якими займалася достатньо активно в період до кризи.

З огляду на те, що населення несе гроші в банк, відповідно, можна розраховувати на те, що буде кредитуватись у тих же банках.

Тепер декілька слів стосовно не кредитування реального сектору. Цьому процесу заважає кількість збиткових підприємств, які збільшилися. Достатньо високою є питома вага проблемних активів, по яких треба проводити секторальний аналіз і розуміти, по яким секторам і як разом із урядом відновлювати економічну активність. Тобто банки «дують на холодне».

В багатьох речах є занадто консервативне ставлення стосовно кредитування реального сектору економіки. Це, на жаль, є проблемою. А також те, що кредитування економіки, її ріст є фактично не суттєвим. В порівнянні з минулим роком він становить десь більше відсотка.»

Комментарии

blog comments powered by Disqus